«Вогняна річка» у Хмельницькому

840

«Вогняна річка» у місті. В Хмельницькому пройшов традиційний смолоскипний марш присвячений крутянцям. Близько тисячі хмельничан із запаленими факелами пройшлися ходою, аби вшанувати сторіччя страшного бою під Крутами.  Так вже дванадцятий рік поспіль у Хмельницькому з майдану Незалежності рушає колона до скверу Тараса Шевченка. Там виголошують патріотичні промови й співають національний гімн.

Майже за годину до початку маршу на майдані Незалежності починають збиратися люди. Вік – різний, тут  – і пенсіонери, і неповнолітні, та всі прийшли вшанувати подвиг юнаків, що за Україну поклали голову взимку 1918-го.

Цьогорічний смолоскипний марш особливий. 2018-го минає сто років від тих кривавих подій під Крутами. Та пам’ять про крутянців жива й досі.

Саме тому, щороку кількість учасників маршу зростає, каже очільник Хмельницької обласної організації Всеукраїнського об’єднання  «Свобода».

Аби ж історія навчила, бо ж неозброєним оком помітні паралелі через сто років. Втім, на щастя,нині українці більше розуміють свою «українськість» і волю стають боронити. Тоді, сто років тому, поки політики шукали демократичні шляхи вирішення ситуації, сімнадцятирічні юнаки вмирали під Крутами.

Автор: Історія повертається. Питання лиш в тому, як ми сприйматимемо її уроки і як зуміємо застосувати їх для сьогодення.