Вогонь у Шепетівці – лісівники та рятувальники вчилися ліквідовувати пожежі в угіддях.

954

Вибухи, вогонь та завіса диму. Саме так пройшла  практична частина планових навчань із запобігання лісових пожеж. Черговим  місцем демонстрації  стала північ нашої області, адже там знаходяться найбільші лісові угіддя.

Північ області на деякий час стала місцем масштабного лиха. На щастя – умовного. Тут десятки одиниць техніки, рятувальники  та господарі тутешніх угіддя – лісівники. Разом  вчаться, як діяти у випадку надзвичайної ситуації.

До умовного місця загорання  приїжджає спеціальна техніка, аби в найкоротші терміни локалізувати вогнище загорання.

Зазвичай, кажуть лісівники,  на таку роботу вистачає від 5 до 7 хвилин. Допомагають і сучасні системи відеонагляду, що є в озброєнні лісівників.

Як запевняють в управлінні, при великих пожежах важлива злагоджена робота усіх ланок. Відтак, подібні навчання проходять в різних куточках області щороку.

Північ області займають здебільшого хвойні ліси, в яких найвищий  – 5 клас пожежної небезпеки. Тож лісівники щороку  зміцнюють  потужну оборону на випадок вогню – створюють пожежні дружини, мають у віданні і пожежну станцію. Завдяки профілактичній роботі  з 2015 року на Хмельниччині не зафіксовано жодних серйозних загорань.

Після практичної частини – підбиття підсумків. Тут лісівники, рятувальники та посадовці говорять про нову техніку, співпрацю та подальші профілактичні кроки, адже до лиха краще бути підготовленим.