Як у Полонській ОТГ дбають про освіту.

997

Підтримка громадою освіти. У Полонській ОТГ з часу об’єднання  вдалося не лише  підвищити якість  освітнього процесу,  а й залучити додаткові кошти для ремонту доріг. Тепер у громаді демонструють успіх реформи  – освітяни не мають боргів  із зарплати, як раніше, а діти вчаться в теплих приміщеннях.

Полонська ОТГ з’явилася три роки тому. Тут не побоялися взяти відповідальність – ризик себе виправдав.Значну частину коштів тут спрямовують на освіту. До об’єднання  діти вчились у холодних приміщенням, а вчителі мали борги по зарплаті.

За три роки на заклади освіти виділили значну частину коштів – близько 289 мільйонів.До прикладу, у  міській гімназії перекрили дах, зробили тепло та придбали меблі. 423 учні  громади вчаться у Новій українській школі.

Щороку тут знаходять фінансовий інструмент, аби дбати про підростаюче покоління. У 2017 році громада освоїла 20 мільйонів гривень на освіту, а в 2018 – понад 12 мільйонів.

Тут не побоялись взяти відповідальність за оптимізацію шкіл – громада одна з перших взялась створювати мережу опорних закладів. Дітей сюди довозять з 5 населених пунктів. Громада подбала про шкільні автобуси та дороги, по яких вони їздять.

У 2019 році тут не збираються зменшувати фінансування  галузі освіти – ще один корпус ДНЗ у селі Новоселиця готується до відкриття. Також запланований капітальний ремонт  шкіл громади та гімназії.

Отож здобутки на Полонщині є, і вони суттєві. Громада ризикнула та показала , як можна дбати про підростаюче покоління, знаходячи для цього і кошти, і зусилля.

 

 

" " " "