75 тисяч жителів Хмельницької області потребували допомоги юристів та адвокатів. Саме стільки людей протягом чотирьох років зверталися до центрів безоплатної вторинної допомоги. 65 тисяч людей хотіли юридичних консультації та роз’яснень законодавства і лише близько 8 тисяч дійшли до судового процесу.
Микола Кравчук чотири роки не міг здати земельну ділянку в оренду. Виявилося, що під час внесення кадастрового номеру, його вказали невірно. Тому чоловік звернувся до безоплатної вторинної допомоги і пішов до суду. Справу виграв і відновив справедливість.
А пані Лариса не з чуток знає, що таке домашнє насильство. Їхню родину довгий час переслідував колишній зять. Чоловік погрожував і навіть вдавався до бійки. Тому родина захищала себе у суді.
На теренах області працює 17 центрів, які надають безкоштовну допомогу. З ними співпрацює понад 100 адвокатів. Зазвичай люди намагаються вирішити свої проблеми, які стосуються родини, цивільного, спадкового та трудового права, соціального забезпечення. У кількох областях запустили пілотний проєкт, завдяки якому об’єднали слідчих, суддів та адвокатів. Їхня практика стосується неповнолітніх, які вперше скоїли кримінальні правопорушення.
Минулого року для покращення інформування населення створили он-лайн платформу.