Зачарована, завербована: суд відпустив на волю жительку Хмельницького, завербовану ФСБ

Жінка мала збирати і передавати ФСБ відомості про працівників управління СБУ Хмельниччини та військових полку спецназу

762

Суд відпустив на волю без покарання жінку, яка була завербована Федеральною службою безпеки Росії, розповідають “Українські новини”, посилаючись на судові матеріали.

Катерину Болдирєву (так звуть цю жінку), яка народилась на Луганщині у Красному Лучі і громадянкою України,  8 січня цього року  затримали бойовики. Жінка потрапила в їхні руки під час перетину пункту пропуску в районі “Станиці Луганська”.

Тоді ж затриману  доправили до Луганська, де її допитували співробітники ФСБ Росії. Вони ж запропонували їй працювати на ФСБ. Звісно, що жінка була безсила воювати із потужною “машиною” іноземної розвідки, то  й погодилась на їхню пропозицію. Каналом зв’язку між нею  та її “роботодавцями” було обрано месенджер “WhatsApp”.

Тоді ж вона отримала перше завдання – з’ясувати місце, же проживає колишній бойовик, а також спробувати з’ясувати, чи, бува, не працює він тепер на СБУ. Крім того, вона мала спробувати схилити його до співпраці з ФСБ. Так жінка опинилась і тимчасово осіла у Хмельницькому.

Дивіться також: Фейсбук-паніка: копи спростовують інформацію про педофіла.

Вже 25 квітня їй доручили нове завдання – збирати інформацію будь-якого роду про працівників обласного управління СБУ. Ще одним завданням їй доручили збір відомостей про співробітників 8-го окремого полку спецпризначення (в/ч А0553).

Однак жінка все-таки вирішила не легковажити з українським законом та не виконувати доручення служби безпеки сусідньої держави. У підсумку, вона не виконала ані першого, ані другого завдання, дорученого їй ФСБ. Натомість українка відправилась в СБУ та розповіла там усе, що їй було відомо.

Суд врахував, що жінка прийшла в СБУ із власної волі та фактично викрила задум ФСБ. Тому на початку вересня її звільнили від кримінальної відповідальності.