«Жовта карантинна зона»꞉ чого слід чекати хмельничанам

На засіданні Кабінету Міністрів України, що відбулося вчора, 20 вересня, було прийнято постанову про продовження адаптивного карантину та режиму надзвичайної ситуації до 31 грудня 2021 року

1112

А вже сьогодні, 21 вересня, Державна комісія з ТЕБ та НС  має оголосити про перехід усієї країни до “жовтої” епідеміологічної зони карантину. Про те, чого слід чекати українцям від нових обмежень та чи будуть запроваджувати повний локдаун, розповів міністр охорони здоровꞌя Віктор Ляшко у етері програми «Свобода Слова».

Насамперед , пан міністр зазначив, що коронавірус – це пандемія невакцинованих людей та розповів про статистику протягом чотирьох місяців, згідно з якою, від пꞌятнадцятого червня до пꞌятнадцятого вересня,  було зареєстровано, що 92 відсотки громадян, яких госпіталізовано не мали щеплень від цієї хвороби. Також  він зазначив, що серед летальних випадків переважають  невакциновані особи (понад 92 відсотки).

Віктор Ляшко також повідомив, що нові карантинні обмеження “жовтої зони” поширяться на усю країну. За його інформацією, вони почнуть діяти з 00.00 годин 23 вересня. Пан міністр зазначив, що представники бізнесу матимуть право вибору. Зокрема, вони могтимуть обирати, як працювати꞉ чи виконувати обмеження карантину, чи провакцинувавши працівників, працювати лише з провакцинованими відвідувачами.

Карантинні обмеження “жовтого” рівня є такими꞉

  1. Заборона на проведення масових заходів за участю понад  1 особи на 4 кв. метри  або наповненістю  залів на понад дві третини місць;

2. У закладах громадського харчування за столиком має перебувати не більше  4 осіб. При цьому відстань між столами  має становити мінімум півтора метри.

3. Кінотеатри та інші заклади культури могтимуть працювати із залами, що наповнені за дві третини місць або наполовину місць у кожному окремому залі.

4. Спортивні зали та фітнес-центри працюватимуть лише у разі обмеження кількості відвідувачів з розрахунку одна особа на 10 кв. метрів площі тощо.

Проте ці обмеження не  застосовуватимуться, якщо  усі учасники та щонайменше 80 відсотків організаторів масових заходів, працівників закладів громадського  харчування, культурних закладів, громадських установ матимуть  хоча б одне щеплення або результат ПЛР, зроблений протягом 72 годин, або ж експрес−тестування.

Для того аби можна було   верифікувати безпечність відвідувачів та працівників названих закладів Віктор Ляшко порадив тимчасово користуватися міжнародними свідоцтвами,  «жовтими» чи «зеленими» внутрішніми COVID-сертифікатами, довідкою 063/о (картка профілактичних щеплень), чинною довідкою про негативний результат (72 год) ПЛР-тесту чи експрес-тестування на антиген.

Окремо, пан міністр, розповів про роботу усіх навчальних закладів ( від дитячих садочків до ВНЗ). Вони працюватимуть, якщо у 80 відсотків працівників буде наявним хоча б одне щеплення. Для верифікації безпечності працівників освіти також прийматимуть ковідні сертифікати та міжнародні свідоцтва.

Також очільник МОЗу розповів і про умови виходу з “жовтої” зони. Це рішення теж прийматиме Державна комісія з ТЕБ та НС. Якщо в країні чи в області протягом семи днів поспіль показники повернуться до норм “зеленої зони” знову відбудеться повернення назад.

Крім того, Віктор Ляшко зазначив, що перехід у “помаранчеву” або “червону” зони стосуватиметься лише певних областей. У “червону” зону  зможуть потрапити лише ті області, які матимуть відповідні показники. До всієї країни обмеження цих зон застосовуватися не будуть. Він зазначив, що найближче до показників “червоної” зони знаходиться кілька західних областей꞉ Чернівецька, Тернопільська, Івано−Франківська та Волинська.

Віктор Ляшко також підкреслив, що найпершою умовою, яка допоможе захистити організм від  коронавірусу є щеплення вакциною, а її наразі достатньо.

Нагадаємо, що в Україні знову продовжили дію карантину

" " " "