Жителі Хмельниччини оплатять газ у жовтні за нижчим тарифом, ніж у вересні

Компанія "Нафтогаз" зменшила тариф на газ, спожитий у жовтні, ще майже на 5%

2736

Вартість газу для вітчизняних споживачів у жовтні буде нижчою, ніж у вересні. “Нафтогаз”, уже вкотре, знизив  тариф. Цьогоь разу –  на 4,9%.

Отже, у жовтні вартість тисячі кубометрів блакитного палива становитиме 4 272,76 гривні. У це число не входять вартість ПДВ, націнки газзбутів та витрати на транспортування. З усім цим тариф, звісно, буде вищим. Та він все одно буде меншим за вересневий. Нагадаємо, що уряд розпорядився змінювати ціну на газ  ще з травня цього року. Таким чином, прівняно із квітнем, газ для побутових споживачів уже подешевшав на 32% або майже на третину.

Як пояснюють у прес-службі Нафтогазу, таке зменшення вартості газу обумовлене ціновою ситуацією на міжнародному рику, а також зміцненням гривні порівняно до долару. Тобто, у цьому процесі  немає політичної кон’юнктури. На вартість газу впливають лише ринкові чинники.

Читайте також: У Хмельницькому – нові тарифи на воду: кубометр зріс у ціні

Однак уже з січня року на українців, очевидно, очікує подорожчання блакитного палива. Адже з нового року мають намір прирівняти вартість газу для побутових споживачів із ціною для промисловості. І вона також коливатиметься залежно від цін на ринку.

Нагадаємо, що за газ, спожитий у вересні, жителі Хмельниччини мають сплатити за тарифом 6, 43 гривні за кубометр. Ця цифра остаточна, вона містить ПДВ та решту нарахувань. Тарифу на жовтень на офіційній сторінці “Хмельницькгаз збуту” ще немає.