І знову гектари, і знову мільйони під периною Підсумки тижня .

1186

І знову гектари, і знову мільйони під периною – українські держслужбовці два тижні тому подали е-декларації. Ми звісно зазирнули на сайт НАЗК і дослідили чим жили посадовці Хмельниччини. Побачене шокувало.  Так от – голова Облдержадміністрації Олександр Корнійчук задекларував 42 два об’єкти нерухомості.  А родина головного прокурора Олега Синишина в один день отримала одразу три службові квартири у Львові. Щасливчики! А от до інших  фортуна прихильною не була! Два фермерських господарства підконтрольні  дружині голови обласної ради у 2017 році не принесли ані копійки. Схожа ситуація і з бізнесом дружини головного поліцейського Хмельниччини Василя Віконського – жодної гривні прибутку.  Дивина тай годі! Однак, майже кожен із них задекларував кругленькі суми готівкою.

Голова Хмельницької обласної державної адміністрації Олександр Корнійчук у 2017 році задекларував 42 об`єкти нерухомості в Старокостянтинівському районі. Серед них – три будинки і одна квартира, решта – нежитлові приміщення і земельні ділянки. З них чотири  – орендні, 12 – із часткою власності в 1%. Річна зарплата чиновника склала 240 тисяч гривень, понад 900 тисяч заробила дружина на підприємницькій діяльності і ще 400 тисяч склали відсотки за банківськими вкладами. На рахунках Корнійчуків розміщено 2 мільйони 95 тисяч гривень. Готівкою губернаторська родина тримає 8 мільйонів гривень і 100 тисяч доларів. Окрім того є в Оксани Корнійчук і позика – 120 тисяч євро. У автопарку голови ОДА «Mitsubishi Pajero», «Opel Vivero » і «Toyota Land Cruiser». А ще Олександр Корнійчук вніс у декларацію приз розміром 800 гривень.

Трохи бідніший від очільника адміністрації голова Хмельницької обласної ради  Михайло Загородній. Посадовець задекларував одну квартиру у Хмельницькому, вісім земельних ділянок у Чемеровецькому і Хмельницькому районах, одна з яких, наче елітна собача буда – площею у 0,15квадратних метри і вартістю в 33 тисячі гривень з`явилася у 2017 році.  Також родина володіє недобудованим житловим будинком у Хмельницькому районі. Річна зарплата посадовця склала 290 тисяч гривень, плюс 152 тисячі пенсії. Та левова частка родинного заробітку – гроші від продажу нерухомого майна – понад 2 мільйони 200 тисяч гривень. Готівкою подружжя тримає понад 1млн 660 тисяч гривень і 67 тисяч гривень розміщено на банківських рахунках.  Дружина голови обласної ради є власницею двох фермерських господарств – однак з огляду на декларацію доходу від них немає.

Найбільшу зарплату має головний прокурор області Олег Синишин  – 612 тисяч гривень плюс 2 , 700 – матеріальної допомоги. Не відстає у заробітках і дружина прокурора. У неї за рік 426 тисяч гривень. На двох подружжя тримає у готівці 630 тисяч гривень.  В автопарку – «Toyota RAV4». У Хмельницькому прокурор орендує житло у 65 квадратних метрів. А ще його родина користується трьома службовими квартирами по 71 квадратний метр кожна у Львові. За щасливим збігом прокурор, дружина і син отримали службове житло в один день – 24 листопада 2016 року.

Головний поліцейський області Василь Віконський задекларував 293 тисячі гривень зарплати. Його дружина продала рухомого майна на 131 тисячу – з декларації зник «NISSAN PATROL». А от TOYOTA LAND CRUISER PRADO за 1мільйон 328 тисяч гривень залишилася. Окрім того друга половина головного копа Хмельниччини є власницею половини ТОВ «Карабін» утім, дохід від підприємницької діяльності не зазначений. Подружжя володіє житловим будинком. Ще 5 об`єктів нерухомості числяться за дружиною. А ще франківцю  Віконському надали у Хмельницькому квартиру на 55 квадратів з безоплатним користуванням.

Не гірше за обласних посадовців трудяться і служать міські чиновники. Щоправда із меншими статками, однак далеко не бідні. Мер Хмельницького Олександр Симчишин заробив за 2017 рік 309 тисячі гривень зарплати. Дружина отримала майже 19 тисяч допомоги по догляду за дитиною. Хмельницький міський голова задекларував садовий будинок в обласному центрі на 169 квадратних метрів, земельну ділянку та ще два житлових будинки в Хмельницькому і Старій Синяві, що з`явилися у 2017 році і мають позначку «інше право користування» записане на третіх осіб.  А ще у звітному періоді «мерська» зарплата зросла майже у двічі.

Найзаможніший з чиновників Хмельницької міської ради  –  Мирослав Трещов. Начальник управління комунального майна своєю нерухомістю не розжився. Володіє лише половиною квартири у Нікополі. В Дніпрі – і він, і син орендують житло. В Хмельницькому квадратні метри чоловіку взагалі дали в безоплатне користування. Хоча, якщо вірити декларації, Мирослав Миколайович міг би легко дістати з кишені кілька тисяч за оренду. Бо заробляє чимало. Зарплата за рік понад 186 тисяч плюс 782 тисячі інших доходів. І це ще не все, кажуть громадські активісти.

Гроші чиновник зберігає і в українських банках, і у Сбербанку Росії. А, от, його колеги надають перевагу готівці. Друга за статками – очільниця управління торгівлі Руслана Сідлецька задекларувала на руках в чоловіка 490 тисяч гривень. Він же за рік отримав 148 тисяч зарплати, приблизно стільки ж заробила і пані Руслана. А ще 2017-го чиновниця купила авто –  Хюндай таксон за сміхотворну суму.

До слова, ціна таксону 2011-го року випуску в Інтернеті стартує від 300 тисяч гривень. Тому, вважатимемо, що чиновниці справді пощастило. Причому із машиною, із житлом. У власності Руслани Сідлецької – дві квартири та житловий будинок. Є також і земля – 1 ділянкою володіє сама, ще три записані на чоловіка. Більше чорнозему – лише в Галини Мельник. Заступниця міського голови в 2017-му розжилася 6-ма земельними ділянками загальною площею і житловим будинком, яких у попередній декларації не було.

До речі, за 2017-ий пані Мельник заробила лише 230 тисяч зарплати. На 16 тисяч більше торік заробив її колега Андрій Бондаренко. Власне, це все, що має за плечима іще один віце-мер. Бо все майно, що задекларував чиновник – його дружини. У жінки – аж три квартири. І ані  копійки доходу.

Сам Андрій Євгенович минулоріч розжився на авто. За Рено Логан віддав ледь більше 110 тисяч гривень. А, от, його безпосередній підлеглий, напевно, бідує. Начальник Департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Олександр Чорнієвич окрім зарплати у 171 тисячу немає нічого. Каже, живе у знайомих. Подібна ситуація і в Артема Ромасюкова. Очільник управління культури на житло поки також не заробив. Мешкає за місцем прописки.

Якщо очільник міської культури живе у тісноті, то іще один заступник мера у 2017-му відсвяткував новосілля. Володимир Гончарук тепер має і власну квартиру, і чималі статки – 238 тисяч зарплати, 300 тисяч доходів від підприємницької діяльності ,10 тисяч відсотків і 88 гривень бонусів від Приватбанку. Спільна річна зарплата цих 11 чиновників склала понад три с половиною мільйони – і це лише від держави. В середньому кожен з них заробив на 90 тисяч гривень більше ніж у 2016 році. Це притому що середня зарплата в області – 7,5 тисяч гривень.

 

 

" " " "