032.ua – Що можна приготувати їсти без світла та газу: добірка ідей

178

У рамках редакционного спецпроекту “ТОП від 032.ua” пропонуємо переглянути актуальну добірку страв, які можна приготувати, якщо залишилися без електроенергії та газу.

Через ракетні удари російських загарбників по критичній інфраструктурі в Україні можливі відключення електропостачання, постачання води та тепла. Людей закликають не панікувати та готуватися до таких критичних ситуацій. Кореспондентка 032.ua пропонує переглянути та зберегти добірку ідей, що можна приготувати без світла, газу та урізноманітнити раціон.

Яку кашу можна приготувати:

Деякі крупи не обов’язково варити, а щоби приготувати, можна залити водою та залишити на деяку годину. У Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки порадили жителям, яку кашу можна зробити без гарячої води та струму, наприклад:

  • Гречану кашу. Коричнева гречка продається у магазинах вже готова. На пакуванні зазначено, що вона обжарена та висушена. Якщо немає газу та електрики, крупу можна заздалегідь замочити водою кімнатної температури, молоком або кефіром. Вона має настоюватися від 5 до 10 годин. Тому краще замочувати її на ніч.
  • Перлову кашу. Цю крупу можна заливати як кропом, так і звичайною водою. Але настоюватись у холодній воді вона має від 10 до 24 годин. Тому краще залити її звечора.
  • Кускус. Крупу, залиту холодною водою, достатньо залишити на 20-30 хвилин для приготування. За наявності гарячої води вистачити 5-10 хвилин.
  • Вівсянку (або вівсянка у пластівцях). Для приготування у холодній воді залишити настоюватись на 30 хвилин або годину. В окропі – достатньо 20 хвилин.
  • Манну кашу. Залийте манну кашу холодною водою чи молоком, накрийте та дайте настоятися 15-20 хвилин.
  • Кіноа. Залити холодною водою і залишити на ніч.

Якщо є термос, то час приготування буде меншим. Адже одна година кипіння на плиті дорівнює 4 – 5 годинам настоюванні у термосі.

Гречка, Фото: з відкритих джерел

Гречка, Фото: з відкритих джерел

Які салати можна приготувати:

Щоб приготувати ситні салати, можна використати консервовані горошок, кукурудзу чи фасоль, а заправити майонезом або використати іншу заправку до смаку. Наприклад:

  • Салат з горошком. Можна приготувати салат із копченої чи сиров’яленої ковбаси; консервованого зеленого горошку, консервованої кукурудзи, зелені, також додати за смаком сіль, мелений чорний перець та заправити майонезом. Ще один варіант: капуста пекінська, шинка, банку зеленого горошку, лук, майонез, спеції.
  • Салат з кукурудзою. Можна поєднати напівкопчену ковбасу, натертий сир, свіжий огірок нарізаємо смужками, кукурудзу та заправити майонезом. Ще один варіант: одне велике зелене яблуко, зелень, кукурудза, сухарики з будь-яким смаком, майонез.
  • Салат з фасолею. Приготувати салат можна з червоної квасолі, консервованої кукурудзи, сухариків, копчених ковбасок, твердого сиру, чесноку та взяти майонез для заправки.
Салат, Фото: з відкритих джерел

Салат, Фото: з відкритих джерел

Які зробити бутерброди:

Існує ряд варіантів бутербродів, які можна приготувати для швидкого перекушування. Класичний варіант – хліб або хлібці з ковбасою, сиром та можна обрати вершковий сир чи олію. Також можна викласти на хліб, змащений вершковим сиром, авокадо, посолити, поперчити та полити соком із лимону за смаком, а за бажанням додати – сир, помідори. Як варіант, зробити бутерброди зі шпротами та різноманітними паштетами.

Тост з авокадо, Фото: stb.ua

Тост з авокадо, Фото: stb.ua

Зазначимо, жителям рекомендують зробити недельний запас харчів на випадок можливих складних ситуацій. Людям також радять мати питну та технічну воду щонайменше на три дні. Одній дорослій людині потрібно за добу: 1,5 – 2 літри питної води; 10 – 12 літрів для гігієни та для приготування їжі.

Читайте також: “З годиною стає все складніше”. Як “живе” Домівка врятованих тварин у Львові під час війни

Фото на головній: з відкритих джерел

[ad_2]

Source link

" " " "