Генерал-майор Віктор Назаров добився задоволення позову щодо стягнення морального вреду за кримінальне переслідування. Про це редакція дізналася із Павлоградського суду Дніпропетровської області.
У червні 2014 року сепаратисти «ЛНР» збили український військовий літак, який прямував із Дніпра до оточеного аеропорту Луганська. На ньому загинуло 40 військовослужбовців та 9 членів екіпажу. За версією обвинувачення, Назаров мав дані про те, що літак намагатимуться збити і повинен був скасувати політ. Верховний суд 21 травня 2021 року дійшов висновку, що Назаров діяв в умовах виправданого ризику і переслідуючи важливу суспільно-корисну мету — відстояти військовий об’єкт.
Адвокат Назарова пред’явила позов до Офісу генерального прокурора та Державної казначейської служби про відшкодування вреду, завданого незаконними діями прокуратури. У позові зазначається, що генерал незаконно перебував під кримінальним переслідуванням з листопада 2014 року до травня 2021 року, а понад 78 місяців. За період слідства та суду він та його рідні зазнали душевних страждань. У ЗМІ ще до суду поширено інформацію, яка дискредитувала офіцера.
Крім того, Назаров стверджував, що через кримінальну справу не міг реалізувати своє просування по службі, оскільки майже п’ять років, не будучи відстороненим від посади, здійснював повноваження першого заступника Генерального штабу ЗСУ, і його кандидатура хоч і була погоджена Президентом, проте він так і не був призначений на цю посаду.
У позовній заяві моральний вред оцінили понад 3 млн гривень. Позивач надав до суду висновок соціально-психологічного дослідження моральної шкоди потерпілого (громадська експертиза), що проводилося ГО «Спілка фахівців соціологічних та психологічних досліджень». Із висновку вбачається, що моральна шкода Назарову оцінюється в 1,8 млн. гривень.
Визначаючи розмір морального вреду суд, врахував, що Назаров є кваліфікованим професійним воєнним високопосадовцем, його характеристики, факт знаходження під слідством та судом під час виконання службових обов’язків. Тому суд вважає, що мінімальний розмір моральної шкоди підлягає збільшенню втричі. Крім того, враховуючи особисті психологічні особливості Назарова, суд вважає, що загальний розмір морального вреду підлягає збільшенню на 10%.
Суд дійшов до того, що сума моральної компенсації становитиме 1,54 млн гривень. Назаров ще просив суд стягнути йому втрачену вигоду в розмірі 268 тис. гривень. Він вважає, що саме через кримінальне провадження його не призначено на постійну годину на посаду першого заступника Генерального штабу ЗСУ, на якій він міг би отримувати вищу зарплату, хоча його кандидатуру вже погодили Президент.
Відповідно до копії справки, генерал-майору Назарову за період з 6 січня 2015 року по 22 травня 2019-го виплачувалося грошове забезпечення із як тимчасово виконуючому обов’язки. Але цю забаганку суд не задовільнив, оскільки Назаров від виконання роботи не відсторонявся, отже, він не має права на відшкодування упущеної вигоди.
[ad_2]
Source link