368.media – Головного інженера кіностудії Довженка арештували під заставу в 620 тисяч гривень

189

Вищий антикоррупційний суд визначив головному інженеру кіностудії Довженка запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 620 тис. грн. гривень. Про це редакції 368.media стало відомо з матеріалів кримінальної справи за ч.5 ст.191, ч.1 ст. 366 КК.

У грудні 2018 року директор ДП «Кіностудія ім. О. Довженко» за результатами проведення тендеру підписав договір з компанією ТОВ «Ем.Ай.Кей» щодо постачання кіно обладнання вартістю 24,9 млн гривень.

При цьому, як стверджується в матеріалах слідства, головний інженер кіностудії ще до проведення торгів вступив до злочину змову з директором компанії ТОВ «Ем.Ай.Кей» з метою привласнення бюджетних коштів.

З метою реалізації задуманого, до оголошення закупівлі головним інженером із проекту відповідного договору про закупівлю виключено положення, що передбачають застосування фінансово-господарських санкцій.

27 грудня 2018 року, достеменно знаючи, що фактично обладнання не було поставлене компанією підрядником, підозрюваний підписав раніше підготовлену менеджером по роботі з клієнтами ТОВ «Ем.Ай.Кей.» видаткову накладну № 1383, яка підтверджує факт постачання визначеного Договором обладнання в повному обсязі. На підставі документа компанії перераховано 24,92 млн гривень.

Надалі, до квітня 2019 року, компанія-підрядник частично передала ДП «Кіностудія ім. О. Довженко» обладнання визначене умовами договору. При цьому вартість не поставленого обладнання склала 4,415 млн гривень.

30 вересня 2022 року головному інженеру кіностудії повідомлено про підозрення у вчинені кримінального злочину.

13 жовтня слідчий суддя Вищого антикоррупційного суду вибрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 250 прожиткових мінімумів, що становить 620 тисяч гривень.

Зазначимо, директором ТОВ «Ем.Ай.Кей.» на момент підписання договору був Мінчук Максим Констянтинович. Згодом, 29 січня 2021 року директором компанії став Мінчук Костянтин Геннадійович.

Source link