Новина зі США. Середа, 10 серпня. Трамп, розслідування та вибори

139

 

У середу вранці Трамп з’явився в офіс генерального прокурора штату Нью-Йорк Летиції Джеймс на порядку денному, який він намагався заперечувати в судах, але зазнав невдачі.

Генеральний прокурор Нью-Йорка розслідує справу про шахрайство Організації Трампа при складанні різних фінансових документів, зокрема про заниження вартості активів для того, щоб сплачувати менші податки або їх завищення для отримання пільгових кредитів.

Трамп відмовився відповідати на всі запитання генпрокурора Нью-Йорка, посилаючись на П’яту поправку до Конституції, що не свідчить проти себе.

Свій виклик на допит він навал «продовженням найбільшого в історії США Полювання на Відьом», а США назвав «банановою республікою».

У 2016 році під час передвиборної кампанії Трамп заявляв, що будь-яка людина, яка користується П’ятою поправкою до Конституції, тим самим визнає, що вона винна.

У понеділок у маєтку Трампа Мар-а-Лаго ФБР провело обшук у рамках розслідування справи про зникнення президентських документів, у тому числі цілком таємних. Трамп незаконно вивіз із Білого Дому у січні 2021 року 15 ящиків із документами, які мали зберігатися в Національному Архіві, або передано новій адміністрації.

Безліч республіканських законодавців відразу заявили, що обшук – це політична помста і використання юстиції для боротьби з головним політичним противником. Сенатор Рубіо заявив, що подібні речі відбуваються лише в «марксистських бананових республіках» Лідер республіканців у Палаті Представників Маккарті заявив, що у разі завоювання більшості в Палаті на осінніх виборах вони негайно розпочнуть розслідування діяльності генпрокурора Мерріка Гарланда.

У вівторок Трамп зустрівся у своєму гольф-клубі в Нью-Джерсі з дванадцятьма найвірнішими ультраправими членами Палати Представників, які вмовляли його якнайшвидше оголосити про свою участь у президентських виборах 2024 року.

Джерело: facebook.com

Автор: Igor Aizenberg

Новини порталу «Весь Харків»

Source link