“Дніпро Оперативний” – міська влада Кривого Рогу пояснила, чому вода в Інгульці червоного кольору

46

Міська влада Кривого Рогу Дніпропетровської області пояснила, чому вода у річці Інгулець стала червоного кольору.

Про це повідомляє Відкритий із посиланням на голову Криворізької міської військової адміністрації Олександра Вілкула.

Раніше ми писали, що окупанти РФ завдали тричі ракетних ударів по дамбах водосховищ, з яких Кривий Ріг запитується водою. А також про те, що вранці 16 вересня водопостачання міста було відновлено у повному обсязі.

Відновлення гребель водосховищ ведеться за допомогою відсипання з відвалів залізничних кар’єрів, у яких міститься і гематит, який підфарбовує воду червоного кольору.

Небезпеки немає: міська влада Кривого Рогу пояснила, чому вода в Інгульці червоного кольору – рис.  2

“Про червоний колір води у річці Інгулець. Усі криворіжці знають, що такий колір дає складова частина залізняку під назвою гематит. Тому в нашому місті можна побачити і червоних горобців та червоних собак. А тепер – “червону воду”. Тому що відсипання гребель ведеться зокрема й гематитом. Нічого страшного – за кілька днів після промивання вода буде звичайного кольору. Гематит – неорганічна речовина Fe2O3оксид заліза. І жодних проблем не несе”, – розповів Олександр Вілкул.

Він також підкреслив, що забір питної води для міста здійснюється в інші місця, де вона не червоного, а звичайного кольору.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і сторінку Відкритого до Фейсбукущоб першими дізнаватись про важливі події у Дніпрі.

Джерело https://opentv.media/opasnosti-net-gorodskie-vlasti-krivogo-roga-poyasnili-pochemu-voda-v-ingultse-krasnogo-tsveta

Source link