“Ізбірком” Одеса – Доброславська селищна рада перейнялася радіаційною безпекою та переселенцями :: Ізбірком :: Головні події Одеси

75

Депутати Доброславської селищної ради під час сесії 12 вересня погодили внесення змін до селищного бюджету, а саме збільшення доходної частини на 26 мільйонів 486,1 тисячі гривень, а видаткової – на 30 мільйонів 686,1 тисячі гривень.

Як пояснила під час засідання керівниця фінансового відділу Доброславської селищної ради Ольга Задорожнадоходи збільшуватимуться за рахунок податку з доходів фізичних осіб від військовослужбовців, які перебувають на території Доброславської селищної ради.

Щодо видатківто витрачати гроші в Доброславі планують так: на ремонт приміщень, щоб розмістити внутрішньо переміщених осіб (200 переселенців), необхідно виділити кошти на капітальні ремонти двох поміщень: 800 тисяч гривень на одне приміщення та 3 мільйони 500 тисяч – на інше. У Трояндовому капітальний ремонт обійдеться селищному бюджету 3 мільйони гривень. Загалом планується витратити на ремонт цих поміщень 10 мільйонів гривень, крім уже згаданих коштів очікується виділення грошей з державного бюджету. У Вовківському загальний ремонт коштуватиме 7 мільйонів гривень, із селищного бюджету на нього виділятимуть 5 мільйонів 546 тисяч гривень, у Кремидівці – 6 мільйонів 500 гривень.

Ольга Задорожна

Як зазначила голова селищної ради Людмила Прокопечкодо 1 листопада людей треба буде розмістити та зробити все необхідне для їхнього комфортного проживання, а після їхнього повернення додому, ці приміщення можна буде використати для розміщення молодих спеціалістів.

У клітчастого піджака Людмила Прокопечко

Ольга Задорожна також повідомила присутнім, що кошти мають витратити на капітальні ремонти водонапірних башт Рожновського у Кремідівці та Трояндовому та виділити на це по 1 мільйону 100 тисяч гривень.

За словами Ольги Задорожної, у зв’язку з обстрілами, які постійно відбуваються з території росії, необхідно придбати палетний котел для Доброславської лікарні, щоб мати альтернативний джерело енергії та витратити на це 296,1 тисячі гривень.

Начальниця фінансового відділу пояснила присутнім, що більше як пів року не включалося вуличне освітлення, а вимкнули його по-різному (як зазначив перший заступник голови селищної ради Максим Калюжнийнавіть військовим довелося стріляти по деяких ліхтарів), тому необхідно знову потратити годину і гроші на забезпечення вуличного освітлення та виділити з селищного бюджету 143 тисячі гривень.

Також депутати виділили кошти на капітальний ремонт двох вулиць – Грубніка у Доброславі (1 мільйон 498 тисяч гривень) та Гоголя у Кремідівці (1 мільйон 750 тисяч гривень).

Як пояснила голова селищної ради Людмила Прокопечко, у зв’язку з радіаційною загрозою (перебування росіян на території Запорізької АЕС) необхідно придбати радіаційне обладнання та виділити 64 тисячі гривень. Ольга Задорожна також зазначила, що на реалізацію заходів з мобілізаційної підготовки виділили 1 мільйон гривень, а на прохання військової частини необхідно виділити ще 3 мільйони 825 тисяч гривень.

Як зазначила голова селищної ради – це 15% від податку з доходів фізичних осіб, який сплачують військові, а селищна рада зобов’язалася надавати допомогу військовим через те, що має відповідні кошти. Вона пояснила присутнім, що налог на доходи фізичних осіб від військових намагалися забрати до державного бюджету, тому довелося писати листи до різних органів влади (обласної адміністрації, Верховної Ради, Кабінету Міністрів) і просити залишити ці кошти громаді. З представниками влади вдалося домовитися за умови допомоги військовим частинам. Як зазначила голова селищної ради, у Доброславській громаді з цим проблем ніколи не виникало і керівництво селищної ради постійно допомагає. військовим.

Щодо переселенців зазначимо, що під час сесії Одеської обласної ради голова Одеської обласної військової адміністрації Максим Марченко закликав готуватися до прийому на Одещині 49 тисяч переселенців.Source link