ruxus – які бувають і який краще у 2022 році

49

Головне

 • Для зберігання біткоїну використовується спеціальний додаток – гаманець. Він дозволяє створювати адреси в блокчейні біткоїну, а також отримувати та відправляти транзакції. Гаманці можуть відрізнятися між собою функціями та можливостями.
 • Биткоїн-гаманці існують для різних платформ, включаючи комп’ютер та мобільні пристрої. Мобільні гаманці для біткоїну є найпопулярнішим рішенням для індивідуальних користувачів.
 • Крім «гарячих» гаманців, для роботи яких потрібне підключення до мережі, також є «холодні» — фізичні пристрої для зберігання першої криптовалюти офлайн.

Які бувають види биткоин-гаманців

Програми для зберігання та передачі біткоїнів класифікують виходячи з різних критеріїв:

 • Платформа: ПК (Windows, Mac OS, Linux) чи телефон (Android, iOS). У свою чергу, десктопні гаманці діляться на «легкі» та «важкі». Останні вимагають зберігати на пристрої весь реєстр біткоїну. Один гаманець може мати програму для декількох платформ.
 • “Гарячі” – гаманець працює тільки при підключенні до інтернету, або “холодні” – гаманці у вигляді фізичного пристрою, який не обов’язково підключати до мережі. Більшість гаманців – гарячі.
 • Кастодіальні – до адреси і біткоїнам, що зберігаються на ньому, має доступ третя сторона, або некастодіальні – гаманцем і засобами на ньому може керувати тільки його власник. З кастодиальними биткоин-гаманцями індивідуальний користувач переважно зіштовхується лише за використанні централізованої біржі криптовалют.

Мобільні биткоин-гаманці

Мабуть, найпопулярніша платформа для биткоин-гаманців сьогодні це мобільні пристрої. Переважна більшість індивідуальних власників першої криптовалюти використовують саме їх. Як правило, кожну окрему програму можна встановити як на пристрої з підтримкою Android, так і на iOS.

У будь-якій мобільній програмі можна створити адресу для зберігання монет, отримувати та відправляти транзакції. У той же час, такі гаманці відрізняються між собою налаштуваннями та функціями. Наприклад, крім біткоїна гаманець може підтримувати інші криптовалюти або надавати додаткові можливості приватності при надсиланні перекладу.

Популярні мобільні біткоін-гаманці в 2022 році:

 1. Blockchain.com;
 2. Mycelium;
 3. Exodus;
 4. Trust Wallet;
 5. Atomic Wallet;
 6. Electrum;
 7. Coinomi;
 8. Samourai Wallet.

До переваг мобільних гаманців відноситься можливість в будь-якому місці і в будь-який час отримати доступ до своїх біткоїнів, зручний інтерфейс користувача, а в деяких випадках – підтримка інших криптовалют і додаткові налаштування. Крім того, в мобільні гаманці часто вбудована функція генерації QR-коду для оплати товарів та послуг біткоіном.

У той же час, багато мобільних програм для зберігання криптовалюти належать приватним компаніям, а їх вихідний код закритий. Це означає, що програма може мати вразливість або бекдор, які дозволять отримати доступ до засобів користувачів. Втім, популярні биткоин-гаманці, перераховані вище, існують не перший рік і довели свою надійність.

Биткоїн-гаманці для ПК: у чому різниця між «важким» та «легким»

Десктопним додатком для зберігання біткоїнів є сенс користуватися, якщо ви плануєте працювати з більш-менш значущими сумами і питання безпеки та збереження коштів для вас має підвищене значення.

Існує два види біткоін-клієнтів для ПК: важкі («товсті») та легкі. Для роботи перших, крім самого гаманця, потрібно завантажити весь блокчейн. Легкий клієнт звертається до блокчейну через сторонні послуги і тому не вимагає його скачування та зберігання.

Перевага «важкого» гаманця в тому, що він також працює як повна нода біткоїну. Таким чином, його користувач може відправляти транзакції відразу в мережу, оминаючи посередників, що дає максимальний рівень безпеки. Недоліки – необхідність зберігати на пристрої файл блокчейна біткоїну розміром понад 500 Гбайт (дані на вересень 2022 року), до якого щомісяця додається ще 5-10 Гбайт. Крім того, для роботи з програмою ноди потрібні навички програмування.

Тяжкими биткоин-гаманцями користуються майнери, а також розробники додатків, які відправляють та отримують велику кількість перекладів — наприклад, біржі криптовалют, магазини тощо.

Найбільш відомим з “важких” гаманців є Bitcoin Core – оригінальний клієнт, написаний на основі розробки творця біткоїну Сатоші Накамото. Його вихідний код відкритий та активно підтримується спільнотою. Завантажити Bitcoin Core можна на сайті проекту або Bitcoin.org.

Крім Bitcoin Core є й інші важкі биткоин-гаманці:

 1. Armory;
 2. Bitcoin Knots;
 3. Спектер.

«Легкі» клієнти для ПК покликані зробити роботу з мережею біткоїну максимально швидкою і легкою, хоча не мають того ж рівня безпеки. У числі легких десктопних биткоин-гаманців можна назвати:

 1. Electrum;
 2. Exodus;
 3. Sparrow;
 4. Wasabi.

Холодні (апаратні) гаманці для біткоїну

Так звані холодні гаманці є, по суті, окремими зовнішніми пристроями, що підключаються до комп’ютера або мобільного гаджета за допомогою USB або за допомогою радіосигналу.

Головна перевага апаратних биткоин-гаманців полягає в тому, що вони не вимагають підключення до Інтернету для роботи. Ви можете один раз підключити холодне сховище до комп’ютера, перевести на нього біткоїни та вимкнути. Після цього криптовалюта повністю зберігатиметься на фізичному пристрої. Це практично повністю унеможливлює хакерську атаку.

У 2022 році на ринку криптовалют є кілька основних розробників апаратних гаманців:

 1. Ledger;
 2. Trezor;
 3. KeepKey;
 4. ELLIPAL.

Апаратні сховища підійдуть інвесторам, які довго зберігають свої кошти без руху. Однак для тих, хто задіює монети в активному трейдингу на онлайн-майданчиках, такий вид гаманців просто втрачає сенс.

Кастодіальні биткоин-гаманці

Всі описані вище гаманці для біткоїну є некастодіальними. Це означає, що доступ до приватного ключа та коштів має лише сам їхній власник. Однак у деяких додатках використовуються кастодіальні биткоин-гаманці.

Найчастіший випадок кастодіальних сховищ криптовалют, з яким стикається більшість користувачів – це гаманці криптобірж та інших подібних сервісів.

При реєстрації на біржі ви отримуєте індивідуальну блокчейн-адресу для операцій з біткоїном та інших активів. Криптовалюта потрапляє до кастодиального гаманця під час її купівлі на торговому майданчику. Там її можна і зберігати.

Однак слід розуміти, що доступ до користувальницьких засобів на адресах усередині платформи має оператор. Він же володіє приватними ключами від біткоін-адрес, що створює додатковий ризик.

Як не стати жертвою шахраїв при використанні биткоин-гаманця

Насамкінець — кілька порад, які будуть особливо актуальними для новачків.

 • При створенні нової адреси для біткоїну гаманець генерує унікальну пару публічного та приватного ключів, які використовуються для підпису транзакцій. Останній призначений лише для власника адреси, його не можна передавати нікому. Приватний ключ можна використовувати для експорту адреси з балансом з одного гаманця до іншого.
 • Зберігання біткоїнів на централізованій біржі криптовалют у кастодіальному гаманці — насамперед питання довіри до оператора платформи. Рекомендуємо по можливості виводити монети з біржі на власний гаманець.
 • Намагайтеся завантажувати мобільні гаманці лише з офіційних магазинів програм, таких як Google Play (Android) та App Store (iOS). Перед скачуванням перевіряйте відгуки та кількість завантажень у програми.
 • Якщо ви завантажуєте гаманець з сайту, переконайтеся в тому, що це офіційний майданчик проекту. Шахраї часто створюють копії сайтів популярних гаманців, адреса яких має мінімальні відмінності від офіційної.

Знайшли помилку у тексті? Виділіть її та натисніть CTRL+ENTERSource link