“Місто” Івано-Франківськ – Трощив кувалдою магазин та пошкодивши поліцейський автомобіль: суд відправили за грати калушанина

55

Суд відправив за грати калушанина, який кувалдою розтрощив магазин та паркувальною стійкою пошкодив поліцейський автомобіль.

Під час розгляду справи встановлено, що обвинувачень раніше був засуджений за вчинення крадіжки та знову вчинив умисні дії, які висловились у відкритому викрадені чужого майна (грабежі), хуліганстві, домашньому насильстві, та у таємному викраденні чужого майна (крадіжці), інше приміщення, повторно.
Відповідно до матеріалів справи обвинувачень у Калуші поблизу крамниці розпивав спиртні напої зі своїм товаришем. Під час спільного вживання спиртного в ході розмови товариш повідомив обвинуваченому, що у його знайомого знаходиться його мобільний телефон, який він забрав у нього. Тоді обвинувачення вирішили повернути мобільний телефон своєму товаришу. З цією метою серед ночі він направився до помешкання чоловіка, у якого знаходився телефон.
Незважаючи на пізню пору доби та нічний час, почав стукати біля дверей квартири та став вимагати повернути мобільний телефон, загрожуючи при цьому мешканцям квартири пошкодженням вхідних дверей у разі невиконання його вимог.

Надалі, після того, як потерпіла, яка перебувала у квартирі, відмовилася відчинити двері та впустити обвинуваченого до квартири, він ногами пошкодив нижню частину вхідних дверей, внаслідок чого у них утворився відвір. Продовжуючи їх ламати та погрожуючи проникненням до квартири, обвинувачень побачивши в руках потерпілої її мобільний телефон марки «Iphone 6», та вирішивши його забрати.

Згодом обвинувачень перебуваючи в магазині в Калуші розпочавши конфлікт із продавцем цього магазину, цього ж дня він із хуліганських понукань, умисно наносячи кілька ударів – кувалдою, яку приніс із собою, по вікнах, розміщених на фасаді магазину, та по склі вхідних дверей, чим спричинив матеріальний вред.

У цей час, обвинувачений побачивши, що до магазину під’їхав автомобіль «BMW Х5», він підійшов до авто, та навмисне завдав удару кувалдою по склу на задній пасажирській дверці автомобіля. Згодом, наніс кувалдою ще три удари по кузову автомобіля, розбивши при цьому вікна задніх та передніх дверей автомобіля, чим заподіявши власнику матеріальний вред на загальну суму 15 033 грн.

Крім того, у серпні 2021 року обвинувачень перебував поблизу адміністративного приміщення Калуського районного відділу поліції. Він підійшов до служивого автомобіля «Toyota Prius», який був припаркований біля входу до приміщення поліції, після чого, ногами та руками наносивши серію ударів по кузову, передніх та задніх фарах, бокових зеркалах заднього вигляду, спеціальному світловому сигналу – проблискових маячках, після чого. підійшов до центрального входу приміщення, де поблизу вирвав руками металеву паркувальну велосипедну стійку, та за її допомогою продовживши завдавати механічних пошкоджень по машині, чим спричинивши поліції матеріальний вред на загальну суму 37 779 грн, після чого залишився чекати працівників поліції.

У грудні 2021 року обвинувачення проникли всередину приміщення комісійного магазину, та з витрини таємно викравши машинку для стрижки марки «Braun», дві пари навушників проводових марки «WALKER», мобільний телефон марки «Samsung» та ін. речі. Після чого залишивши місце вчинення кримінального правопорушення та викраденим майном розпорядився на власний розсуд.

Крім того, обвинувачення умисно та безпричинно, протягом тривалої години систематично вчиняли по відношенню до своєї сестри психологічне насильство, яке виявилося у словесних образах, загрозах, висловлюваннях нецензурною лайкою у її бік, приниженні.

Обвинувачень у судовому засіданні свою провину вчинено кримінальним правопорушенням, передбаченим ч. 1 ст. 186 УК України, признавши та пояснивши суду, що наприкінці серпня 2021 року він йшов зі святкування разом з другом, вони підійшли до магазину, де зустріли брата потерпілої. Товариш сказав йому, що останній забрав телефон і не повернув. Вони підійшли до нього і спиталися, де телефон, на що він відповів, що за 15 хвилин його віддасть. Вони чекали його близько години, однак він не прийшов. Товариш сказавши, де він живе, і вони пішли за тією адресою. Хтось відчинив двері домофона, і він та його товариш піднялися нагору, де почали дзвонити в двері і стукати в двері. Він вимагав віддати телефон та вдарив ногою в нижню частину дверей, через що вона відпала. Через шпарину біля дверей, що утворилася внаслідок удару, жінка віддала йому телефон. Він не знаючи, який телефон йому дала потерпіла. Вони пішли вниз. На першому поверсі вже була поліція. Будучи біля дверей квартири, він говорив, що йому потрібний телефон його товариша тепер розуміє, що жінка не знала, за який телефон іде мова. Її телефон у нього випав, коли його затримали працівники поліції. Щиро кається у вчиненому, просивши вибачення у потерпілої.

Свою провину вчинено кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 296 УК України, обвинувачень признавши та пояснивши суду, що наприкінці серпня 2021 року у нього виник суперечка з продавцем магазину, він купував сигарети, однак йому не вистачало грошей заплатити за них. Він тоді був агресивний та просив дати цигарки, а гроші потім поверне, однак йому сказали, що так не можна. Він почав сперечатися із продавцем, неадекватно поводився, кричав, а тому продавці викликали охорону. Він вийшов на двор, приїхали працівники охорони. Потім приїхав чоловік власниці до магазину, який почав йому грубити. Віддавши цигарки, він пішов додому. Дорогою до нього під’їхав інший чоловік, та почав його бити, душити, забравши в нього його речі. Після цього він удома взявши кувалду та нею побивши вікна в магазині, оскільки його збентежило поведення цього чоловіка. Також він побив вікна біля машини останнього, бо біля магазину він погрожував йому пістолетом та вистрілив у ногу. Щиро кається у вчиненому, хоче вiдшкодувати шкоду.

Зразу з магазину він прийшов у поліцію. Оскільки його сильно боліла нога від поранення, був у агресивному стані. Чітко не може згадати, що відбувалося у поліції, але його щось збентежило, тому пошкодивши автомобіль. З приводу ушкоджень погоджується з обвинувачувальним актом. Провину у пошкодження служебного автомобіля визнає та кається у вчиненому, просивши вибачення у представника потерпілого.

Свою провину вчинено кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 185 УК України, признавши та пояснивши суду, що наприкінці грудня 2021 року він приїхав у стані алкогольного сп’яніння з м. Івано-Франківськ. Вирішивши вчинити крадіжку з ломбарду. Він відкрив шляхом підважування двері руками, проникнувши всередину, звідки викравши навушники, телефон та інші речі відповідно до обвинувачувального акту. Вказані речі він складав у рюкзак. Коли вийшов із ломбарду, то його затримали, викрадені речі у нього вилучили працівники поліції. Щиро кається у вчиненому, у майбутньому планує відшкодувати завдану шкоду. Просити пробачення у представника потерпілого за вчинене.

Свою провину вчинено кримінальне правопорушення, передбачене ст. 126-1 УК України, признавши та пояснивши суду, що перший конфлікт зі сестрою виник укінці літа 2021 року, коли він потрапив до лікарні зі струсом мозку, проте до нього ніхто з родичів не приїхав, а сестра не відповідала на дзвінки. Тоді почалися словесні суперечки, неприязні відносини. Потім він прийшов до сестри додому, а вона викинула його з балкона. Погрожував сестрі через телефон, вчиняв психологічне насильство, заходив до неї в магазин та вчиняв там конфлікти. Спілкувався з сестрою, але не знає, чи вона простила його. Щиро кається у вчиненому, хоче налагодити стосунки з батьківщиною.

За годину перебування під вартою зрозумівши, що вчиняв неправильно, потрапивши під негативний вплив, мав особисті проблеми та проблеми зі здоров’ям, внаслідок чого почав зловживати алкоголем і під його впливом вчиняв правопорушення. На даний час розібрався в собі, переоцінивши свою поведінку та ставлення до життя, відверто розкаявся, обіцяє, що більше так чинити не буде, буде працювати, щоб відшкодувати завдану шкоду, просити не позбавляти його волі, щоб мати змогу повернутись до нормальної життя.

Вирішуючи питання щодо призначення наказання обвинуваченому, суд враховував характер і ступінь тяжкості вчинених кримінальних правопорушень, особу обвинуваченого та обставини, що пом’якшують та обтяжують наказання, позицію прокурора та потерпілих.

Вивченням особи обвинуваченого встановлено, що останній згідно зі справками медичних закладів за допомогою до лікаря-нарколога та лікаря-психіатра не звертався, будь-якими психічними розладами, часом розладом психічної діяльності, здивуванням або іншим хворобливим станом психіки не страждає і не страждав на проміжок часу , що відноситься до інкримінованих йому протиправних дій, та перебував у стані й перебуває на даний час, при якому здатний повною мірою усвідомлювати свої дії та керувати ними.

Обвинувачень неодноразово протягом року притягувався до адміністративної відповідальності, судимий вироком Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області.

Як наслідок суд остаточно визначив наказання у вигляді позбавлення волі строком на 3 роки 2 місяці та у вигляді штрафу в розмірі 17 000,00 гривень. Також постановивши стягнути з обвинуваченого матеріальний вред та витрати на надання професійної юридичної допомоги на користь потерпілих у розмірі 51 113 грн.

До набрання вироку законної сили, обвинувачень буде перебувати під вартою.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записиSource link