“Моя Вінниця” – Російські енергетики допомагають військовим атакувати енергетичні об’єкти в Україні

77

Голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький розповівшищо атаки на енергосистему України враг планує спільними зусиллями енергетиків та військових.

«Атаки сплановані та здійснені не лише російськими військовими, а й російськими енергетиками»— зауважив Володимир Кудрицький, пояснюючи, чому москва націлена на ключові вузли системи передачі, а не на електростанції.

За твердженням Кудрицького, російські інженери знали енергомережу України «як свою ладонь», оскільки до початку повномасштабного вторгнення у лютому минулого року вона була об’єднана з енергосистемами Росії та Білорусі.

Однак зараз українські енергетики краще розуміють російську стратегію і вживають заходів, спрямованих на мінімізацію наслідків атак, резюмував він.

Метою російських атак було розбиття мережі на ізольовані частини, щоб не допустити перетікання електроенергії між регіонами. Значна частина українських потужностей перебуває на заході, надходячи до центральних та східних областей високовольтними лініями. Тому росія спрямовувала свої атаки не на знищення самих електростанцій, а на трансформатори, розташовані у ключових вузлах розподільчої системи електромереж.

Джерело https://www.myvin.com.ua/news/17917-rosiiski-enerhetyky-dopomahaiut-viiskovym-atakuvaty-enerhetychni-obiekty-v-ukrainiSource link