“Наше місто” Дніпро – Новини Дніпра: Унікальні вуличні укриття-бомбосховища

86

Новини Дніпра: Унікальні вуличні укриття-бомбосховища

Сергій Дербін та Олексій Ятін очолюють одне з архітектурно-проектних бюро біля Дніпра. Перед війною вони брали участь у державній програмі з розбудови інфраструктури України «Велике Будівництво», а зараз створюють найсучасніші вуличні укриття-бомбосховища для військових та цивільних, повідомляє сайт «Наше Місто» із посиланням на Укрінформ.

Новини Дніпра: Унікальні вуличні укриття-бомбосховища
Новини Дніпра: Унікальні вуличні укриття-бомбосховища

Насамперед фахівці поставили перед собою ряд завдань. Серед найважливіших – швидкість виготовлення укриття та можливість його будувати на будь-яких виробничих ділянках у незалежності від того – це великий місто чи невелике селище. Далі – мобільність, тобто укриття має бути таким, щоб його можна було будь-куди доставити неспеціалізованим транспортом. Машини вантажопідйомністю до 15 тонн – не є проблемою. Розрахували таким чином, щоб вага споруди була приблизно до 12 тонн. Інші габарити: висота – 2, 5 метри, загальна площа – трохи більше 3 м2. Звичайно, перед тим, як приступити до реалізації проекту, консультувалися з військовими.

Новини Дніпра: Унікальні вуличні укриття-бомбосховища

Від чого захищає модуль «DOT»

Від будь-якої стрілецької зброї, уламків ракет та снарядів, розказують партнери. «DOT» також може використовуватись як броньований підземний склад воєнного та приватного призначення – міцність конструкції дозволяє його закопувати. Рецепт бетону, тип арматури – все розроблялося з урахуванням цих вимог.

Усередині можуть розміщуватися до чотирьох осіб. За потреби там є де присісти і навіть прилягти.

На сьогоднішній день один такий «DOT» можна зробити за 5-6 днів. Відлито понад 30 виробів: 20 придбало місто, решту – інші замовники. Тобто укриття вже «працюють» у Дніпрі й не тільки.

Базова модель зараз коштує 197 тисяч гривень. «DOT» у повній комплектації – з броньованими дверима та вікнами – 237 тисяч.

Новини Дніпра: Унікальні вуличні укриття-бомбосховища

Джерело https://nashemisto.dp.ua/2022/08/13/arkhitektory-z-dnipra-stvoryly-unikalni-vulychni-ukryttia-bomboskhovyshcha-foto/

Source link