“Новини Полтавщини” – Правительство схвалило законопроект щодо впровадження єдиних підходів в оплаті праці держслужбовців на основі класифікації посад

37

Сьогодні на черговому засіданні Правительство схвалило проект Закону України «Про внесення змін до Закону України “Про державну службу” щодо впровадження єдиних підходів в оплаті праці державних службовців на основі класифікації посад».

Джерело: Урядовий портал

«Законопроект розроблено з метою запровадження прозорої системи оплати праці державних службовців на основі класифікації посад, посилення ролі посадового окладу, припинення практики виплат надмірних необґрунтованих надбавок, запровадження дієвого механізму оптимізації граничної чисельності працівників державних органів, впровадження системи грейдів», – розповів Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов.

Основними новелами законопроекту є:

  • – запровадження прозорої системи оплати праці на основі класифікації посад. Так, оплата праці державного службовця має враховувати кваліфікацію та досвід, важливість та складність роботи на посаді, ступіньвідповідальності, а також результативність, ефективність та якість виконання посадових обов’язків.
  • – чітке розмежування заробітної плати на основну та додаткову.

Основна частина має становити не менше 70% на індивідуальному рівні (фіксована виплата та основна винагорода). Сюди відносяться: надбавка за вислугу років, надбавка за ранг, допомога до щорічної відпустки. Оклад, тобто грейд, визначаються на основі класифікації посад державної служби згідно з Каталогом типових посад.

Додаткова частина має становити не більше 30% на індивідуальному рівні (залежити від особистого внеску до загального результату роботи органу). Сюди належить премія місячна або квартальна, премія за результатами оцінювання, компенсації за додаткове навантаження та за вакантною посадою.

– обмеження стимулюючих виплат. Премія за результатами щорічного оцінювання не може перевищувати розміру посадового окладу. Місячна премія державного службовця не може перевищувати 30%, а квартальна – 90% від розміру його посадового окладу.

– встановлення максимального розміру надбавки за вислугу років на рівні 30% від підвищеного посадового окладу.

Відповідно до положень законопроекту впровадження нової системи оплати праці державних службовців передбачається з 1 січня 2024 року року, крім державних службовців державних органів, діяльність яких регулюється спеціальними законами, для яких передбачається впровадження нової системи оплати праці з 1 січня 2025 року, а до того часу вони повинні будуть навести положення спеціальних законів у відповідність до положень Закону України «Про державну службу» в частині, що стосується оплати праці державних службовців.

Джерело https://np.pl.ua/2022/11/uriad-skhvalyv-zakonoproekt-shchodo-vprovadzhennia-iedynykh-pidkhodiv-v-oplati-pratsi-derzhsluzhbovtsiv-na-osnovi-klasyfikatsii-posad/Source link