“Новини Закарпаття” – На Рахівщині можна приймати “лісові ванни” (Фото) » Новини Закарпаття

213

ДП “Ясінянське ЛМГ” інформує:
·
❌Неочікувана війна, що протягом чотирьох місяців триває в Україні🇺🇦, поділила нашу життя на до та після. Багато хто не був до неї морально готований. Для всіх українці війна стала грандіозним стресом та змусила жити з відчуттям постійної опасности, розгубленості та страху за власну життя. Весь комплекс почуттів та емоцій спричинень цим важким випробуванням не проходитиме безслідно для нашого фізичного та душевного здоров’я, як наслідок: порушення сну, відчуття постійної втоми, депресія, панічні атаки тощо.
☝️🧐 Різними психологами та фахівцями медиками на даний час розроблено незліченну кількість різноманітних терапій та порад щодо методів відновлення емоційного балансу, проте всі фахівці сходяться на думці, що найкращим способом перезавантажити думки і по новому адаптуватися до сучасних викликів є природотерапія природою. Споглядання за природними явищами, флорою та фауною допомагає відволіктися від важких тривожних думок, щоденних трагічних новин та повернути відчуття контролю за своєю життям та реабілітувати власний емоційний стан.
ℹ️ За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, є 10 різних механізмів корисного впливу природи на наш фізичний та душевний стан. Щодня з’являється дедалі більше свідчень того, що спілкування з природою є корисним для здоров’я.
ℹ️ Науковцем Грегорі Братманом було проведено дослідження, в якому взяли участь 60 добровольців. Результати показали, що прогулянка зеленим парком чи лісом знижує тривожність, схильність до нав’язливих думок та вразливість до впливу негативних подразників. Така форма відпочинку також покращує короткочасну пам’ять та сприяє більш тривалому збереженню позитивних емоцій. Прогулянки на свіжому повітрі сприяють припливу енергії та пожвавленню, знижують напруження, допомагають упоратися з гнівом та депресією.
ℹ️ У Японії є традиція, назва якої означає “лісові ванни”. Її позитивний вплив на здатність розслабитися та позбутися стресу визнано на державному рівні. За сприяння уряду Японії були проведені дослідження, що підтвердили та виміряли ефект від перебування у лісі. Учасники дослідження протягом 15 хвилин гуляли лісом, а потім ще 15 хвилин просто насолоджувалися перебуванням у ньому. Науковці виміряли вміст кортизолу в їхній слині, а також їх кров’яний тиск, пульс та динаміку частоти серцевих скорочень і порівняли ці показники з отриманими після такої ж прогулянки містом. У учасників дослідження, що гуляли лісом, відмітили меншу концентрацію кортизолу (який часто називають гормоном стресу), повільніше серцебиття, нижчий тиск, більш жваву активність парасимпатичної нервної системи та нижчу активність симпатичної нервної системи, ніж у тих, хто щойно прогулявся містом.
☝️У розпав літа чудовою базою для природотерапії та прогулянок на свіжому повітрі є територія лісфонду ДП «Ясінянське ЛМГ». Силами підприємства постійно створюються належні умови для комфортного та безпечного відпочинку рекреантів у лісових масивах. На даний час лісівниками обладнано широку мережу рекреаційної інфраструктури, складовими елементами якої є: 14 прокладених та промаркованих туристичних маршрутів різної складності та протяжності; 30 спеціально обладнаних місць відпочинку; понад 50 облагороджених джерел питної води, частина з яких мінеральні; велика кількість лавочок та місць для остановки та розпалювання вогнища вдоль туристичних маршрутів та лісових доріг. Для зручного орієнтування подорожуючих створено «Карту туристичних маршрутів, що проходять територією ДП «Ясінянське ЛМГ»», яка надрукована на інформаційних стендах, розміщених у межах лісового фонду.
✅ Відпочинок у лісових масивах та рекреаційних зонах ДП «Ясінянське ЛМГ» є безкоштовним, єдиною платою за надання комфорту є шанобливе та бережливе ставлення до майна та праці лісівників, прибране за собою мусор та дотримання правил пожежної безпеки.
💚 Скористайтеся дружньою порадою лісівників та психологів і на хвилину станьте для себе лікарем, щоб хоча б на кілька днів виписати собі власний «зелений рецепт» на мандрівку до лісу чи на природу для відновлення фізичних сил та емоційного відродження так необхідні нам у складну годину протистояння з врагом.
🇺🇦 Віримо у победу! Все буде Україна!

Джерело https://transkarpatia.net/transcarpathia/social/158191-na-rahivschini-mozhna-prijmati-lisovi-vanni-foto.html[ad_2]

Source link

" " " "