“Новини Закарпаття” – Організація спроможної мережі закладів охорони здоров’я – актуальне питання сьогодення

158

Організація спроможної мережі закладів охорони здоров’я – актуальний питання сьогодення

Про це сьогодні йшлося під час зустрічі представників Української асоціації районних та обласних рад та членів Асоціації та фахівців Міністерства здравоохранения України. Обговорення відбулося у форматі Zoom-вебінару, яке організували менеджери Проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я». Від Закарпаття біля заходу взяла участь управляюча справами облради, депутатка облради Мирослава Лівч.
У ході вебінару Олексій Яременко, заступник Міністра здравоохранения України з питань європейської інтеграції презентував проект Постанови КМУ «Деякі питання організації спроможної мережі закладів здравоохранения». Обговорили, що саме змінитись у питаннях організації та надання медичної допомоги населенню, а саме: механізм функціонування госпітальних округів та кластерів; принцип роботи спроможної мережі лікарень у кожному окрузі; принцип поділу медзакладів на надкластерні, кластерні та загальні; функції та вимоги до такої мережі.
Наголошувалося, що метою реформи є створення спроможної мережі закладів здравоохранения, їх розвиток відповідно до сучасних підходів до формування госпітальних округів для забезпечення населення ефективним та доступним медичним обслуговуванням та відбудова закладів здравоохранения, які зруйновані внаслідок збройної агресії рф.
Серед принципів формування госпітальної мережі: доступність, безпека та якість медичної допомоги; децентралізація менш складових медичних послуг та концентрація більш спеціалізованої медичної допомоги; диференціація послуг в залежності від складності випадків та управління ризиками.
Фахівці зауважують, що кластерний медзаклад – це багатопрофільний лікарняний заклад, який забезпечуватиме на території госпітального кластера потребу населення в медичному обслуговуванні в найпоширеніших захворюваннях у станах за напрямами медичного обслуговування. Такий заклад охорони здоров’я визначається сам на госпітальний кластер та розташовується в адміністративному центрі району. Додатково кластерним закладом може бути визначено заклад охорони здоров’я, який відповідає певним умовам: населення не менше ніж 150 тисяч, показники захворюваності, потокова та прогнозна міграція, транспортна доступність.
Учасники зустрічі запитували представників профільного міністерства про алгоритми: призначення керівників таких закладів, включення шпиталів для ветеранів у госпітальні кластери, чи може дитяча лікарня стати кластерною тощо.
Під час обговорення посадовець облради Мирослава Лівч зауважила, що при подальшому впровадженні ініціативи, фахівцям варто врахувати специфіку гірських районів, зокрема, відстані населених пунктів між собою, стан доріг, що може ускладнювати пацієнтам шлях до лікарень у цих округах для отримання медичної допомоги. Тому важливим є комплексний підхід до всіх цих питань.
Пресслужба Закарпатської облради

Джерело https://transkarpatia.net/transcarpathia/social/163323-organzacia-spromozhnoii-merezh-zakladv-ohoroni-zdorovia-aktualne-pitannia-sogodennia.html[ad_2]

Source link