У ЗСУ повідомили, що загроза з мінська зростає: як на це відреагували США

183

 

Вперше за три роки путін прибув до мінська на переговори із лукашенком. Його мета – випросити підтримку. Йому може це вдатися, адже рівень воєнної загрози з боку білорусі поступово зростає. Проте США та українські сили відстежують ситуацію і вживають відповідних заходів.

Про це повідомляє сайт 056.

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв розкрив мету маневрів російського літака наведення та літаків-перехоплювачів носіїв балістичних ракет повітряного базування “Кинжал” у білорусі.

“Тренування проводяться з єдиною метою – це уточнення цілей на території України, які призначені для завдання ракетних ударів агресором. Але, відповідно, ми вживаємо всіх заходів для того, щоби знизити цей рівень загрози”, – сказав він.

За його словами, зараз на території Білорусі зосереджені 2 мотострілецька дивізія 1-ї танкової армії та авіаційне угрупування росіян, у складі якого є новітні зразки авіації повітряно-космічних сил з Росії.

Крім того, там присутні підрозділи, озброєні оперативно-тактичними ракетними комплексами “Іскандер” з балістичними ракетами до них, які призначені для застосування за метою на території України.

Наєв розповів, що цього потенціалу наразі достатньо для створення загрози Україні та проведення тактичних дій.

“При цьому ми поважно стежимо за озброєнням, що перекидається з боку росії та робимо щодня відповідний аналіз. Рівень воєнної загрози поступово зростає, але ми також вживаємо адекватних заходів. Крім цього, Генштабом передбачено значне нарощування угруповань у разі істотного зростання сил та засобів з протилежного боку”.– Розповівши Наєв.

Сполучені Штати також уважно відстежують взаємодію Москви та Мінська у війні Росії проти України, в тому числі щодо розміщення російських сил на білоруській території.

“Нас давно турбує роль білорусі у російській агресії”, – заявила у понеділок речниця Білого дому Карін Жан П’єр.

Вона підкреслила, що режим у Мінську дозволив кремлю вести війну проти України зі своєї території, яку Росія використовує як плацдарм для своїх військ.

“Ми продовжуємо прискіпливо стежити за стратегією застосування сили росією. Це те, що ми робили і надалі робитимемо, у тому числі в білорусі”, – зауважила річниця Білого дому.

Вона підкреслила, що США залишаються у тісному контакті з Україною, яка зараз дає відсіч російській агресії.

Зазначимо, що у бюджеті на 2023 рік США та союзникам НАТО на допомогу Україні закладено $44,9 млрд.

Проект документу вже внесли до Конгресу. Усього ж на воєнні потреби у бюджеті передбачено 858 мільярдів доларів. Це означає, що ми будемо отримувати таку потрібну нам підтримку для боротьби з російськими оккупантами.

[ad_2]

Source link

" " " "