“Новини Закарпаття” – Подальші кроки реалізації спільного проекту Ужгорода та Дармштадту

55

Впровадження проекту «Внесок у стале поводження з муніципальними відходами в м. Ужгород», зокрема затвердження плану роботи на сентябрь-декабрь поточного року та технічного завдання для проведення тендеру з аналізу чинної системи поводження з відходами, обговорили напередодні під час засідання робочої групи в Ужгородській міськраді .

У зустрічі взяли участь заступники Ужгородського міського голови Юрій Рахівський та Василь Пинзеник, начальниця управління міжнародного співробітництва та інновацій Вікторія Тарахонич, заступниця директора департаменту міської інфраструктури-начальниця управління житлово-комунального господарства Олександра Турянчик, начальниця відділу благоустрою цього департаменту Оксана Пайда Партнерське об’єднання «Ужгород-Дармштадт», менеджер проекту «Внесок у стале поводження з муніципальними відходами в м. Ужгород» Вікторія Синьо, начальниця відділу грантової роботи та інновацій .

Аналіз чинної системи поводження з відходами в Ужгороді є основоположною складовою проекту, метою якого є необхідність розробки концепції збору та переробки міських та комерційних зелених відходів, створення та забезпечення основи для ефективного функціонування системи управління відходами на інноваційних засадах, впровадження стратегічного планування, що передбачає виконання низки заходів.

Аналіз включатиме правові рамки діяльності у сфері відходів, соціально-економічну та демографічну характеристику міста, аналіз поточного стану управління відходами, аналіз складу відходів (муніципальні, промислові, медичні тощо, їх енергетичну цінність, повторне використання), аналіз збору вторсировини, комерційні зелені відходи, аналіз довкілля, включаючи стан загрязнення підземних вод, ґрунтів, атмосферного повітря, вплив на пожежну та епідеміологічну безпеку мешканців, рекомендації щодо формулювання підходів до розширення роздільного збору вторинної сировини в Ужгороді тощо.

Окремо пропрацюються перспективи подальшої експлуатації чи рекультивації ужгородського полігону твердих побутових відходів у селі Барвінок Ужгородського району.

Після проведення тендерних процедур та визначення виконавця на відповідних етапах залучатимуться місцеві підприємства, фізичні особи, сфера діяльності яких пов’язана з відходами в Ужгороді.

Також серед питань, які піднімалися – визначення та затвердження місць встановлення пунктів збору для неформальних збирачів вторсировини та коспостерів у двох школах обласного центру (попередньо №№8 та 19), проведення інформаційних кампаній для школярів, студентів та мешканців міста. Загалом від реалізації проекту очікують покращення загальноміської стратегії поводження з твердими побутовими відходами.

Нагадаємо, проект реалізується в рамках програми «Сталій місцевий розвиток через партнерські проекти», яку фінансують та координують німецькі Федеральне Міністерство економічного співробітництва та розвитку та ТОВ Engagement Global – Служба ініціатив розвитку. Ужгород впроваджує цей проект у співпраці із німецьким містом-побратимом Дармштадтом.

Source link