nta.ua – Росія справді могла взяти Київ за два дні. Полковник Нацгвардії розповів деталі захисту столиці

235

Російська армія, що 24 лютого вторглася в Україну із трьох напрямків, справді могла взяти Київ за два дні, проте цього не трапилося через кілька причин.

Про це заявивши в ефірі “Говорити Великий Львів” полковник Національної гвардії України, батальйон імені генерала Кульчицького Андрій Антонищакякий брав безпосередню долю у захисті столиці.

Він наголосив, що зимою 2022-го в Україні увірвалася величезна кількість ворожої бронетехніки і найбільш вишколені та загартовані російські війська із Забайкальського, Сибірського та Уральського округів, так звані “бойові буряти”.

“Київ справді могли взяти за два дні. Що їм помешкало це зробити… Шалена централізація військового керівництва. Оскільки вони мали наказ “вже на уже”, то, дійшовши до певного пункту, вони не знали, що робити далі. Під час цих пауз їхні колони й знищувалися. Дуже сильно зіграли ті, що вони не знали, куди рухаються – не знали географії, карти, локації”, – пояснив Андрій Антонищак.

Крім того, він зазначив подвиг Гостомельської бригади Нацгвардії, яка на той момент складала 150 чоловік, адже більшість тоді виїхала на схід і залишилася лише оборона аеродрому. Вранці 24 лютого захисники аеродрому мали справу із 30 гелікоптерами, що спробували висадити від 700 до 1,5 тисяч вишколених десантників рязанської дивізії на аеродром.

“Чотири гелікоптери вдалося одразу збити. Два дні аеродром переходивши із рук у руки, підійшло підкріплення спецназу. Росіяни передбачали висадку свого десанту, який мав створити плацдарм для 30 вантажних Іл-ів, що у цей час “висіли” над територією Білорусі. Якби вся ця наволоч висадилася у Гостомелі, то шлях на Київ їм би був відкритий”, – пригадав ті події Антонищак.

За його словами, росіянам вдалося дійти до кінцевої трамвайної колії, яка веде з Києва до Пущі Водиці – тобто з півночі вороги стояли по кордоні столиці.

Нагадаємо, 24 лютого, у перший день повномасштабного вторгнення Росії, враг з повітря атакував Гостомель.

“Гостомель. Активними діями Збройних Сил України не дали висадити основних сил десанту ворога в Гостомелі. Триває бій з передовою групою, яка зазнала втрат після вогневого ураження”, – так повідомляло тоді Міноборони України.

Під час тієї атаки згорів літак АН-225 “Мрія”.

Оцініть новину

Клас!

1

Я це люблю

0

Ха-ха

0

Сумно

0

Злість

2

Обіймашки

0

Шооо?

0[ad_2]

Source link

" " " "