“область” Тернопіль – Яким буде для мешканців Тернопільщини опалювальний сезон і тарифи після того, як “Нафтогаз” став банкрутом

217

Українське суспільство сколихнула новина про дефолт державної компанії-монополіста “Нафтогаз України”. Це означає, що компанія, від якої залежить постачання газу для 12,5 мільйонів домогосподарств, усіх теплогенеруючих підприємств та бізнесу країни – банкрут.

“Нафтогаз” не зміг вчасно сплатити інвесторам 350 мільйонів доларів боргів та відсотки за єврооблігаціями, бо Кабмін не погодив ці виплати, не пояснивши причин. Інвестори в свою чергу відмовили у реструктуризації боргів компанії, бо для них це стало абсолютною несподіванкою, про яку зазвичай попереджають заздалегідь. УНІАН.

А отже, тепер найбільша газова компанія України відрізана від доступу до кредитів та співпраці з міжнародними фінансовими інституціями. Хоча, державний холдинг, як працював, так і працює, і продовжити виконувати функції з постачання та видобутку газу. І навіть обіцяє не змінювати тарифи для споживачів.

Але дефолт – це досить тривожний сигнал, зважаючи на те, що Україні потрібно підготуватися до найскладнішого у своїй історії опалювального сезону та закупити газ, який у своїй ціні вже перевищив два долари за кубічний метр, що є абсолютним рекордом.

Наразі в українських газових сховищах близько одинадцяти мільярдів кубометрів газу. Прем’єр доручив до зими наповнити ПХГ до дев’ятнадцяти мільярдів. Враховуючи власну добуток, закупити потрібно понад п’ять мільярдів кубометрів, що обійдеться, навіть за оптимістичних прогнозів, десь у вісім мільярдів доларів.

Суми просто фантастичні для країни, в якій пішов шостий місяць кривавої війни, а державний бюджет має значні проблеми через падіння економіки.

Для того, щоб підготуватися до найскладнішої зими в історії країни, прем’єр-міністр Денис Шмигаль уже звернувся до уряду США щодо надання Україні “газового лендлізу”.

До речі, США вже стали найбільшим постачальником скрапленого газу в Європу для того, щоб Євросоюз успіл до зими закачати у свої сховища достатню кількість газу, незважаючи на блокування трубопроводних поставок з боку Росії.

Росіяни, цинічно порушуючи умови підписаних з європейцями угод про постачання газу, зі шкури лізуть, щоб не дати наповнити газові сховища до настання холодів.

До кінця жовтня запаси голубого палива в країнах ЄС мають сягати 85 відсотків від максимальних, а наразі є лише 65 відсотків. Європейці дуже налякані і насамперед думають про те, як збільшити запаси газу для себе.

Тобто не варто сподіватися на те, що американський газ дійде до України, європейці будуть надавати його нам за остаточним принципом.

Але, на відміну від Європи в Україні є газ власної добутку і є вірогідність, що при суттєвому скороченні споживання, що й так відбулося через війну, наша країна пройде зиму, розраховуючи тільки на власні ресурси.

Однозначно цієї зими у домівках українців буде холодніше – не вище 18 градусів, що, до речі, звичайна для європейців температура.

Росіяни, цинічно порушуючи умови підписаних з європейцями угод про постачання газу, зі шкури лізуть, щоб не дати наповнити газові сховища до настання холодів

У закордонних фільмах про Різдво можна часто побачити, що сім’ї ласують святкову вечерю і прикрашають ялинку у в’язаних свитерах та теплих носках. В той час, коли деякі українські батьківщини у передсвяткової біготні наоборот, аж вікна та двері балконів відчиняють від спеки.

До слова, вже зараз потрібно завантажувати роботою армію наших бабусь і жінок, які будуть в’язати носки та шарфи, бо гріти буде не тільки в’язка, а й додана любов.

Крім того, для заощадження енергоресурсів, серйозної модернізації потребує застаріле житло. Економ-варіант – це хоча б позаклеювати вікна. А у кого є можливість, мають провести капітальні роботи з утеплення. У приватних будинках, яких в Україні більшість, людям варто задуматися про відмову від газового котла на користь твердопаливного. Це задоволення не дешеве, але зважаючи на сталу тенденцію здорожчання газу, швидко окупитися.

Можливо, муніципальній владі напівпорожніх міст також треба подумати про відмову від централізованого опалення. Кого вони будуть гріти, коли люди масово виїхали до безпечніших місць?

Також разом із загальноєвропейським трендом відмови від кровавого російського газу, з’явився новий – електрифікація економіки. Тут наша країна має козир у рукаві – атомні електростанції.

Використання повною мірою нашого експортного потенціалу електроенергії – понад 1,5 гігават – дозволити європейським державам замістити 5-6 млрд кубометрів російського газу. А українців це буде підштовхувати до купівлі додаткового електрообігрівача.

У ситуації з дефолтом “Нафтогазу” очевидно, що менеджменту компанії та уряду потрібно навчитися працювати лагоджено, щоб не підривати довіру міжнародних кредиторів та не сіяти без потреби паніку.

Українці ще мають час підготуватися до холодів, але починати потрібно вже зараз.


Джерело | область



[ad_2]

Source link

" " " "