“Патріот Донбасу” – Капелан ПЦУ розповів, що його підштовхнуло покинути московський патріархат

140

Капелан ПЦУ Сергій Дмітрієв, який був одним із перших священнослужителів у Херсоні, хто вийшов із УПЦ МП, розповівши, що для нього стало штовхачем для такого рішення.

Про це інформує “Духовний фронт України”.

«Храм, у якому я служив у Херсоні, був україномовним. Служби йшли українською, у храмі була капела бандуристів, Центр української книги, був кабінет Конгресу українських націоналістів. У мене гостював Левко Лук’яненко дві тижні, купа письменників, різні форуми. Це ще за години Московського патріархату. До мене ходили священики Київського патріархату», – ділиться отець, повідомляє РІСУ.

Він зазначив, що за покійного Володимира Сабоданя (предстоятель УПЦ МП у 1992-2014 роках, – Ред.) йшло до того, що церкви об’єднаються і все буде добре. Було сподівання, що якимось законним шляхом відбудеться об’єднання і буде незалежна церква, каже священик ПЦУ.

Але коли почалася Революція гідності, анексія Криму, коли Московський патріархат почав захоплювати церкви в Криму, на Донбасі, коли Московський патріархат почав благословляти вбивати українських громадян, для мене це була злочинність. Бути присутнім у Московському патріархаті – це бути причетним до вбивства українських громадян. Я так гадаю досі. І це була основна причина», – підсумував військовий капелан.

Джерело https://donpatriot.news/article/kapelan-pcu-rozpoviv-scho-yogo-pidshtovhnulo-pokinuti-moskovskiy-patriarhat

[ad_2]

Source link

" " " "