“Varta1 Львів” – Зеленський пояснив, чому РФ атакує українську енергетичну інфраструктуру – Варта 1

41

Атака російських окупантів по українській енергетичній інфраструктурі є ознакою відчаю загарбників.

За словами президента, саме так Кремль реагує на розгром російських сил у Харківській області.

Про це сьогодні, 12 вересня, заявив президент України Володимир Зеленський у своєму традиційному відеозверненні до українців.

«Вчора й сьогодні російська армія нанесла удари по українській енергетичній інфраструктурі. Сотні тисяч українців опинилися біля темряви – без електрики. Будинки, лікарні, школи, комунальна інфраструктура», – зазначив він.

Глава держави наголосив, що російські ракети потрапили саме в ті об’єкти, які взагалі не мають жодного стосунку до інфраструктури ЗСУ. Ці удари РФ Зеленський назвав ознакою відчаю ворога.

Так вони реагують на розгром російських сил у Харківській області. Вони нічого не можуть зробити з нашими героями на полі бою, і тому Росія спрямовує свої підлі удари проти громадянської інфраструктури», – пояснив президент.

За його словами, росія намагається завадити спрямувати можливості України так, щоб стабілізувати ситуацію в Європі. Зокрема, завадити експорту українського електрики.

«Наш експорт електрики – це ті, чого Росія зараз дуже боїться. Бо ми можемо зламати російські плани зі спустошення карманів європейців цієї зими через шалені енергетичні ціни», – каже глава держави.

Глава держави назвав кроки, як захиститися від агресору:

  • посилити нашу співпрацю – «усіх у вільному світі»;
  • признати Росію державою-терористом;
  • посилити санкції. Зокрема, ухвалити восьмий санкційний пакет ЄС;
  • збільшити допомогу Україні, передусім прискорити надання систем ППО нашій державі.Source link