“Патріот Донбасу” – СБУ припинила діяльність хакерів, які тероризували Україну масовими повідомленнями про «мінування»

133

СБУ викрила двох регіональних керівників групи анонімних мінерів «FR Destructor», яка протягом двох останніх років здійснювала чисельні неправдиві повідомлення про мінування в різних регіонах України.

Зловмисники особливо активізувалися напередодні широкомасштабного вторгнення Росії до України і відновили свою деструктивну діяльність протягом останніх місяців.

Правоохоронці викрили їх за місцем проживання після чергового анонімного повідомлення про мінування інфраструктурних об’єктів на західній Україні.

Досудовим розслідуванням встановлено, що аноніми причетні до розповсюдження масових неправдивих повідомлень про мінування об’єктів авіаційного, автомобільного, залізничного транспорту, навчальних закладів, торгово-розважальних центрів у містах-мільйонниках та інших обласних центрах.

Фігуранти мешкали біля Києва та Рівненської області. Вони офіційно вважалися тимчасово безробітними. Неофіційно ж – мали достатні знання в ІТ-сфері та діяли лагоджено та професійно.

Зокрема, вони:

  • відправляли анонімні електронні листи з використанням спеціальних комп’ютерних програм для приховування свого місцеперебування;
  • підшукували в соціальних мережах користувачів, яких залучали до поширення неправдивих анонімних повідомлень про замінування;
  • організовували зашифровані чати, в яких пропонували грошове винагороду за розсилку анонімних повідомлень.

Оплату за послуги зловмисники отримували від координатора з Росії на картки українських банків за допомогою віртуальних обмінних пунктів.

Під час обшуків у них вилучено мобільні телефони, банківські картки, комп’ютерну техніку з доказами протиправної діяльності.

Перевіряється також можлива причетність затриманих до співробітництва зі спецслужбами Росії.

Кіберфахівці СБУ заблокували всі приховані акаунти анонімних мінерів.

Наразі двом членам угрупування повідомлено про підозрення у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 259 (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності) Кримінального кодексу України.

Заходи із викриття та документування протиправної діяльності проводили співробітники Головного Управління СБУ у м. Києві та Київській області за процесуального керівництва Київської міської прокуратури.Source link