“Патріот Донбасу” – Український дипломат прокоментував візит путіна до лукашенка

194

Колишній посол України в Білорусі, дипломат Роман Безсмертний вважає, що загроза наступу з території РБ існує і там є озброєння, яке може загрожувати Україні. Однак якщо Лукашенко наважиться відкрито вступити до війни – це може означати початок краху його режиму.

Про це він сказавши у коментарі ТСН.ua.

“У стосунках фюрерів, диктаторів іноді так буває, що вони один одному потрібні, хоча окремі з них собою нічого не уявляли. Трохи наведу історичні паралелі. Адольф Гітлер зачитувався статтями журналіста Муссоліні. Він дуже любив його зміст. Ну і треба віддати належне, Муссоліні справді дуже добре писав. Але як потім виявилося, Муссоліні не зміг ні армію нормальну організувати, і про неї анекдоти ходили, і це стало проблемою для самого Гітлера весь час його рятувати. Навіть візуально сьогодні було видно, як Лукашенко тащився від того, що настав момент, що не він у приймальнях стоїть. А були такі випадки, у Сочі Лукашенко Путіна 4 години чекав 2010 рокуу. А тепер прийшла коза до воза”, – пояснив Безсмертний.

Експосол України в Білорусі додав, що Путін повинен був здійснити якийсь візит, щоб компенсувати скасування своєї пресс-конференції та інших громадських заходів, а тому поїхав до Мінська.

“У чому справа? Очевидно, що на тлі фіаско на українському фронті для Путіна відмінена річна пресконференція, ціла низка громадських промов, тому йому треба це чимось компенсувати. Насправді кінець року весна у відносинах Мінськ-Москва давно відома по повестці: тарифи на газ, нафту, вугілля, мінеральні удобрення, і $3 млрд позики ЄврАзЕС фонду. Це стандартний набір. Очевидно, що за графіком мав бути візит Лукашенко до Москви. Бо ж не Путін просити. А чому зараз усе так повернулося? Бо поразки на фронті, відмінена пресконференція, ціла низка провалів у зовнішній політиці Росії мають компенсуватися для власного споживача якимось наративом. І зверніть увагу, що в Кремлі вже дійшло до того, що публікують відповідь президента Аргентині на привітання Путіна з перемогою збірної. Так Кремль стосовно фюрера ще ніколи низько не падав”, – сказав дипломат.

Роман Безсмертний пояснив, що на таких зустрічах жодних важливих рішень не ухвалюються. А своїм візитом до Мінська Путін хотів показати Заходу, що Росія “вміє домовлятися”.

“По-перше, на таких зустрічах ніколи нічого не вирішується. Перші особини зазвичай ведуть технічні розмови або вони це делегують тим, хто розбирається, а потім просять принести відповідний результат. По-друге, це наротив для Заходу, що Росія вже може переговори вести в принципі. І це такий натяк із боку Кремля, що бачите, у Києві не хочуть, а ми хочемо, готові. І було видно, як задоволена вершина Лукашенка, та ще й абсолютно безглузді слова, дратували Путіна та Шойгу. Але вони повинні були цю роль відіграти, бо їм треба щось продати русняку власному, який починає щось думати, що щось не так. По-третє, ключовий компонент – це питання оборонно-безпекового блоку, які сьогодні їх просто зв’язали, як Гітлера та Муссоліні”, – сказав Безсмертний.

Експосол України в Білорусі пояснив, що білоруською армією і так фактично керують Шойгу та Герасимов.

“Жодної необхідності пошуку додаткових аргументів у Путіна для Лукашенко немає. Бо міждержавні угоди, нормативна база Союзної держави, спільна доктрина, міжгалузеві угоди тощо. Вони й так зробили ЗС Білорусі у повному підпорядкуванні Гентштабу РФ. Тому тема безпосереднього управління військами перебуває у руках Шойгу й Герасимова. 9-10 тис. чмобіків приїхали до Білорусі, їх там навчають. І дуже яскравим підтвердженням є те, що з останніх поставок, які були до Білорусі, поставлені Уралі та Зіл-131 у так званій транспортній вантажній комплектації. Вони непридатні для участі в бойових діях, а їх використовують для вантажних перевезень та навчань. Тобто Білорусь потроху стає таким полігоном для підготовки“, – сказавши дипломат.

Роман Безсмертний вважає, що Білорусь становить опасність для України і там справді є озброєння, проте питання, наскільки цього всього вистачить.

“Якщо подивитись на постачання ракетно-космічної складової, то вона йде частично РСЗВ “Тор”, зенітки якісь. І коли розумієш, що там є, а там є С-300, комплекс “Полонез”, модернізований комплекс Р-17, це ті, що найнебезпечніше для України в нинішніх умовах. Плюс бронетанкові сили, з яких 500 готові до бою, ще стільки знаходиться на консервації (що в пострадянській системі означає, що це дуже близько до слова металобрухт). Але це є, і воно несе небезпеку. Ну і на додаток до цього – майже 50 тис. всього особового складу. І якщо зібрати весь цей потенціал і уявити, що його кинули в атаку, ну на тиждень їх вистачить, не більше. Тому говорити, що обговорювалися питання оперативно-тактичного планування, це велике перебільшення. Тим більше, що потреби в цьому жодної немає. А від тема підготовки у рамках так званого спільного контингенту сил є”, – пояснив дипломат.

Роман Безсмертний вважає, що Лукашенко та Путін за необхідності можуть відправити білорусів на війну проти України. А тому варто бути готовим до потенційної небезпеки.

“Даже 35% білоруського суспільства вважає, що їх кинути у бій, і вони підуть. Але 49% вважають, що їм треба одразу здатися в полон. Я вже не говорю про те, що понад 90% білорусів проти участі. І тут виникає такий “нежданчик”, суть якого полягає в тому, що кинути білоруську армію зараз у бій разом із чмобіками чи без, це не має значення, це означає, що привести кремлівського фюрера до дуже швидкої поразки. В інтерв’ю Залужного є дуже цікава фраза, яка стосується Криму як найслабшого компонента. Я чудово розумію, чому там через кому не поставлено Білорусь. Але вона там мала бути. Інша теза – це якщо з Білорусі будуть стріляти, то відповідь буде надана. Власне цих двох аргументів достатньо, щоб зрозуміти, чому в нинішніх умовах найближчі місяці удару звідти не буде. Але якщо це станеться, це відкриє дорогу до усунення режиму Лукашенка від влади, і це вже кінець кремлівському фюреру. Бо далі вже піде ланцюжкова реакція, це прискорити катастрофу”, – сказавши дипломат.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграми

[ad_2]

Source link

" " " "