ПОЛІТИКА – Андрій Сибіга зустрівся з президентом заради директорів Європейської організації публічного права

44


Андрій Сибіга зустрівся з президентом заради директорів Європейської організації публічного праваЗаступник керівника Офісу Президента України Андрій Сибіга провів зустріч із президентом заради директорів Європейської організації публічного права Спіридоном Флогаїтісом.

Андрій Сибіга повідомив, що Україна розпочала процес приєднання до Європейської організації публічного права.

«Для нас це важливий крок. Правительство вже розробило відповідний законопроект. Очікуємо, що невдовзі він буде внесений до Верховної Ради України та розглянутий. Розраховуємо, що приєднання нашої держави до вашої організації сприятиме розвитку публічного права, зокрема шляхом тіснішої співпраці щодо підготовки висококваліфікованих фахівців у сфері права», – наголосив заступник керівника Офісу Президента.

Під час зустрічі співрозмовники предметно обговорили практичні аспекти залучення експертного та наукового потенціалу організації до найактуальніших напрямів розвитку Української держави, зокрема у контексті подальшого руху до набуття повноправного членства в ЄС.

Окремо було порушено проблематику можливого сприяння з боку Європейської організації публічного права у юридичному аспекті протидії російській агресії. Серед іншого було обговорено перспективи залучення провідних юристів держав – членів організації до питань посилення санкційного тиску на РФ, конфіскації заморожених активів агресору, притягнення до міжнародно-правової відповідальності за воєнні злочини, злочини проти людяності, геноцид та агресію.

Також відбувся обмін думками щодо шляхів долучення організації до роботи санкційної групи Єрмака-Макфола та Міжнародної робочої групи з питань безпекових гарантій для України.

Було відзначено важливість засудження Європейською організацією публічного права агресії РФ проти України.

«Ми віримо у победу України та притягнення агресора до відповідальності. Сподіваюсь відвідати Офіс Європейської організації публічного права у Маріуполі, який зруйнували російські війська», – додав Спірідон Флогаітіс.Source link