prozahid.com – На Закарпатті протягом 2022 року сплачено майже 4 млрд грн ЄСВ — ПроЗахід новини

122

Фахівці ГУ ДПС у Закарпатській області інформують, що надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в області з початку року становить 3 млрд 930 млн гривень. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження ЄСВ збільшилось на майже 590 млн грн, або на 17,6%. У липні цього року сума надходжень склала 769 млн грн ЄСВ.

Податківці краю звертають увагу на те, що з 24 лютого 2022 року, відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану», в Україні запроваджено режим воєнного стану. 15 березня 2022 року Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до Налогового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» № 2120-IX відповідно до якого з 1 березня 2022 року до припинення воєнного стану, а також протягом дванадцяти місяців після такого припинення фізичні особи – підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, члени фермерського господарства, мають право не сплачувати єдиний внесок за себе.

Зауважимо, що на період мобілізації роботодавці – платники єдиного податку, які вибрали упрощену систему оподаткування, фізичні особи – підприємці, які належать до другої та третьої груп платників єдиного податку, а також юридичні особи, які належать до третьої групи платників єдиного податку, мають право за власним рішенням не сплачувати єдиний внесок за найманих працівників, покликаних під час мобілізації на військову службу до Збройних Сил України.

Штрафи та пеня за порушення у зв’язку зі сплатою єдиного внеску не застосовуються протягом дії воєнного стану та трьох місяців після його припинення.

Звертаємо увагу, що надана законодавством можливість не сплачувати єдиний внесок у період дії воєнного стану є лише правом платника, а не звільненням його від нарахування внеску.

Крім того, страховий стаж – період (рядок), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески у сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Це визначено частиною першою статті 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Таким чином, у разі прийняття ФОП рішення про несплату єдиного внеску, страховий стаж для призначення пенсії йому нараховуватися не буде.

ДПС у Закарпатській областіSource link