prozahid.com – У Рівненському зоопарку за тваринами доглядає і переселенець із Харкова

171

Андрій Гапченко переїхав до Рівного біля квітні, до цього працював науковим співробітником у «Фельдман Екопарк», який знаходиться у Харківській області. Коли почалася повномасштабна війна – рятував тварин. Разом із колегами більшість звірів вивезли на резервну базу до Харкова, а також до «Екопарку Ковалівка», що на Полтавщині. Звідти відправляли тварин до інших зоопарків країни, де їх могли прийняти.

Так частина звірів поїхала до Рівного. Андрій уже 25 років товаришує із колективом Рівненського зоопарку, тому був впевнений, що внутрішньо переміщеним тваринам тут буде добре. А директор Олег Павлюк запропонував Андрію роботу, адже саме була вакантна посада наукового співробітника зоопарку. Чоловік, звісно, ​​погодився.

«Усі звірі, яких доправили до Рівненського зоопарку, проходять адаптацію. Когось треба лікувати. Деяких, на жаль, врятувати не вдалося. Їх вивозили під обстрілами, тож повну гігієну забезпечити не могли», – розповідає переселенець Андрій Гапченко.

Коли чоловік почав працювати у Рівненському зоопарку, то став проводити екскурсії для переселенців. Щоправда, спочатку російською мовою. А зараз від такої практики відмовляється – хоче розповідати про тварин по-русски. Тому удосконалює мову.

А ще разом із колегами він готується до відзначення ювілею закладу. Адже 4 серпня зоопарку виповнюється 40 років. На жаль, святкувати будуть не галасливо, як би хотілося всьому колективу. Проведуть круглий стіл «Зоопарки під час війни», а також робочу конференцію, на яку приїдуть з різних куточків нашої країни.

До 40-річчя Рівненського зоопарку планують відкрити форт для 20 єнотів-переселенців, де будуть розміщені стенди з інформацією про те, чому не можна тримати цих тварин удома та чому не варто випускати їх у дику природу. Також готують екзотаріум Південної Азії та ландшафтний тераріум амфібій фауни нашої країни – аналогів якому в Україні немає.

Нагадаємо, що Рівненський зоопарк прийняв чимало тварин із регіонів, які потерпіли внаслідок бойових дій. З «Фельдмана Екопарку» привезли альпака, гібонів, капуцинів, дикобразів та різні птахів. Також 12-місячних обезьян, фазанів, енотів, тхорів та навіть рептилії та амфібії із приватних колекцій.🐴

[ad_2]

Source link

" " " "