prozahid.com – За допомогою сучасного обладнання у Закарпатській обласній лікарні провели поетапну операцію (Фото)

208

Минулого тижня хірургами Закарпатської обласної клінічної лікарні імені Андрія Новака виконали поетапну операцію за допомогою сучасного обладнання – лапароскопічної стійки та рентгенівської С-арки, придбаних Закарпатською обласною клінічною лікарнею ім. О.Новака у рамках міжнародного грантового проекту «Транскордонний обмін знаннями щодо методу мініінвазивної хірургії та сучасного лікування» за програмою HUSKROUA (Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна).

Операцію проведено професором Олександром Болдіжаром (ендоскопічне втручання) та завідувачкою кафедри хірургічних хвороб, доктором медичних наук Патріцією Болдіжаром (лапароскопічна холецистектомія).

Лікарі розповідають: такі оперативні втручання проводилися і раніше, проте тепер сучасне обладнання дає кращу візуалізацію для хірургів, меншу травматичність для пацієнта та швидкий період реабілітації.

«Ми прооперували пацієнта, якому першим етапом було виконано мініінвазивне ендоскопічне втручання на жовчних шляхах з візуалізацією за допомогою рентгенівського обладнання С-арки, а іншим етапом мініінвазивно – оперативне втручання з видалення жовчного міхура за допомогою лапароскопічної стійки. Переваги таких операцій для пацієнта – мінімізація операційної травми, скорочення терміну перебування у стаційарі та прискорення післяопераційної реабілітації. Більшість наших пацієнтів із патологією жовчовивідних шляхів – це молоді люди працездатного віку. При таких поетапних мініінвазивних операціях пацієнти можуть швидше повертатися до нормального способу життя у межах найближчого тижня. Тоді, як порівняно з традиційними хірургічними методиками, пацієнт залишався непрацездатним до півтора-двох місяців зі зниженою якістю життя», – зазначила Патріція Болдіжар.

За словами Патріції Болдіжар, лапароскопічна стійка німецького виробника дає можливість оперувати пацієнтів не лише з патологіями жовчовивідних шляхів, а також із патологіями підшлункової залози, кишечника. Аппарат має широке застосування у торакальній хірургії та гінекології.

У середньому тривалість таких операцій у порівнянні з традиційними методиками скорочується вдвічі. Операції виконуються під загальною чи комбінованою анестезією.

Закарпатська обласна лікарня

Source linkSource link