ruxus – PoW-форка Ethereum назвали “неминучим” | ForkLog

65

Оновлення The Merge неминуче призведе до появи Pow-Форка Ethereum як відповіді на запит спільноти, майнерів, виробників обладнання та бірж. Про це заявили представники проекту розгалуження мережі.

Наприкінці липня впливовий майнер Чандлер Го висловив ідею запуску форку Ethereum, який продовжить працювати на алгоритмі Proof-of-Work (PoW). Нова мережа Ethereum PoW (ETHW) покликана дати можливість добувачам криптовалюти продовжити роботу після злиття мейннету ефіру з Beacon Chain та переходу на Proof-of-Stake (PoS).

Розробники Ethereum запланували активацію поновлення на 15-16 вересня.

9 серпня глава ETC Cooperative Боб Саммервілл звернувся з відкритим листом до Го, в якому засумнівався у форку. На його думку, для вирішення необхідних технічних та організаційних проблем у прихильників проекту просто не лишилося часу.

Саммервілл також зазначив, що навіть у разі появи нової мережі він не бачить в ній користі для споживачів. Вона не викличе інтересу у емітентів найбільших стейблкоїнів, проектів сфер DeFi та NFT, а також у більшості розробників Ethereum-додатків, висловив упевненість Саммервілл.

На закінчення він запропонував майнерам після The Merge перейти на видобуток існуючого форка – Ethereum Classic (ETC), за розвитком екосистеми якого стоїть очолювана ним організація.

У листі у відповідь Саммервілл прихильники ETHW спростували його основні аргументи. Щодо технічної сторони вони повідомили, що створено основну команду розробників, яка:

  • знешкодила бомбу складності;
  • оновила ідентифікатор мережі;
  • додала захист від атаки повторного відтворення.

Для перевірки рішень створена тестова мережа, а кодова база Ethereum вимагає мінімальних змін для форки і вони практично завершені, додали представники ETHW.

За їхніми словами, група ентузіастів-добровольців веде «у всьому світі» роботу з біржами та провайдерами гаманців. На сьогодні шість платформ підтримують транзакції ETHW у вигляді боргових розписок (IOU) або ф’ючерсів.

Щодо відсутності інтересу до нової мережі, прихильники ETHW заявили, що гравці індустрії «не захочуть упустити можливості». На їхню думку, в Ethereum-спільноті існує широкий запит на збереження PoW-ланцюжка. Конкретні кроки щодо розвитку екосистеми вони пообіцяли представити за три тижні.

На пропозицію Саммервілла про перехід на видобуток ETC прихильники ETHW вказали, що хешрейт її мережі становить 27 TH/s, тоді як після переходу Ethereum на PoS звільниться 996 TH/s. На їхню думку, невеликий майнінговий пул ETC просто не зможе прийняти такі потужності.

«ETC не зростала з народження. За останні п’ять-шість років вона завмерла, застоялася і не змогла створити жодної екосистеми. Цілком можливо, що ETC так і залишиться гігантською дитиною», – додали розробники.

Нагадаємо, аналітики JPMorgan припустили, що ETC стане головним бенефіціаром припливу майнерів після переходу Ethereum на PoS.

Експерти CoinShares також скептично оцінили життєздатність потенційного ETHW.

Читайте биткоин-новости ForkLog у нашому Telegram — новини криптовалют, курси та аналітика.

Знайшли помилку у тексті? Виділіть її та натисніть CTRL+ENTER

Source link