ruxus – Що таке Etherscan? | Все, що потрібно знати

127

Як можна використовувати Etherscan?

Etherscan — джерело інформації про блокчейн та базу даних для смарт-контрактів. Сервіс не зберігає приватні ключі, не бере участі в жодній з операцій, що відображаються, і не усуває збій транзакції.

Основні функції Etherscan – відстеження стану мережі, транзакцій та пошук інформації про активи, що зберігаються на загальнодоступних адресах Ethereum.

На головній сторінці сервісу представлені ключові показники: ціна монети, ринкова капіталізація, кількість транзакцій, середня ціна за газ та інформацію про складність видобутку Ethereum.

Дані: Головна сторінка в Etherscan.

Крім цього, Etherscan служить агрегатором даних про стан блокчейна і токена. В розділі Resources представлені різні метрики та статистика для первинної аналітики: денний графік ціни Ethereum, графік капіталізації, кількість монет у обігу та інші дані.

У меню Tokens знаходиться актуальна інформація про токена стандарту ERC-20ERC-721 та ERC-1155: ціна, відсоткова зміна вартості, обсяг торгів, капіталізація та загальна кількість адрес, на яких зберігається актив.

Сервіс відображає деталі транзакції в мережі Ethereum, включаючи невдалі або підтвердження.

Наприклад, якщо гроші ще не з’явилися в гаманці одержувача, можна переглянути дані про перехід за допомогою ідентифікатора транзакції (TXID). Сервіс відобразить приблизний час підтвердження операції та інші деталі.

Які ще можливості дає Etherscan?

  • Переглянути активи, пов’язані із загальнодоступною адресою гаманця, а також відстежити дані портфеля та історію операцій.
  • Знайти деталі та статус будь-якої транзакції за допомогою TXID, адреси гаманця або доменного імені ENS.
  • Перевірити будь-який смарт-контракт. Сервіс надає дані
    про наявність аудиту безпеки для вихідного коду проекту.
  • Спостерігати за транзакціями та блоками в реальному часі.
  • Розрахувати комісію за газ та прибутковість майнінгу;
  • Скористайтеся довідником ресурсівпов’язані з Ethereum.

Крім того, сервіс відображає адреси, пов’язані з підозрілою активністю. Наприклад, адреса угруповання Lazarus відзначений застережливою плашкою.

Чи потрібна реєстрація на Etherscan?

Реєстрація не обов’язкова, проте дає додаткові переваги для користувачів: відстеження адрес та налаштування повідомлень про транзакції, приватні нотатки та доступ до інструментів для розробників.

Як переглянути інформацію про транзакції?

Припустимо, ви відправили 1 ETH іншому користувачеві на публічну адресу і хочете переконатися, що транзакція пройшла успішно.

Введіть адресу гаманця Ethereum або ідентифікатор транзакції в рядок пошуку Etherscan. У 2021 році в Etherscan додали підтримку розподіленої системи доменних імен Ethereum Name Service (ENS). Якщо власник адреси користується ENS, вкажіть замість блокчейн-адреси (0x…) асоційовану з ним назву домену.

У разі пошуку по TXID, на сторінці з’являться деталі: хеш та статус, номер блоку та час, адреса відправника та одержувача, кількість монет та комісія за операцію, ціна за газ, а також ринкова вартість Ethereum. Зареєстрований користувач може залишити приватну нотатку до операції.

Інший спосіб перевірити статус – переглянути транзакції в гаманці одержувача.

Дані: Деталі транзакції в Etherscan.

Де знайти інформацію про гаманець?

Введіть публічну адресу або доменне ім’я у рядок пошуку Etherscan. Зверху на сторінці буде вказана основна інформація про гаманець: баланс та кількість Ethereum. У меню Token можна переглянути перелік активів та невзаємозамінних токенів (NFT) власника адреси.

Дані: Інформація про гаманець в Etherscan.

У нижній частині сторінки знаходиться список усіх операцій, пов’язаних з гаманцем, аналітика та коментарі.

В розділі Transactions по черзі вказані хеш транзакції, метод, номер блоку, дата, відправник, одержувач, кількість Ethereum та комісія. Вхідні операції відмічені Inвихідні Out.

Знайшли помилку у тексті? Виділіть її та натисніть CTRL+ENTER

Source link