“Сумські дебати” – У Сумах збільшилось кількість загиблих в аваріях. Як пішоходам убезпечити собі на дорозі

174

За 10 місяців цього року загальна кількість аварій з пішоходами у Сумах зменшилась з 65 до 51. Це, на думку речника патрульної поліції Сумщини Олега Сологуба, пов’язано із введенням комендантської години та зменшенням кількості авто на дорогах уночі. Втім, цього року збільшилось кількість загиблих пішоходів — на дорогах Сум цьогоріч загинули чотири людини.

Через те, що вуличне освітлення не вмикають, аби позначити себе на переході, деякі пішоходи вмикають фонарики на телефонах або мають на одязі світловідбивні елементи.

“Я тільки але як починала переходити дорогу, я ввімкнула на телефоні ліхтарик і почала переходити дорогу. Я завжди вмикаю ліхтарик. По-перше, це для моєї безпеки, а також для водіїв, аби вони могли мене бачити і тим самим не збити”, — розповідає сумчанка Валерія.

Олександр — водій з більш ніж 20-річним стажем, казати: цього тижня тричі мало не втрапив у аварії через те, що пішоходів не видно: темному одязі. Я дивуюся людям все одно, до них скільки звертаються в соцмережах, пишуть: позначайте собі якось чи телефоном, чи сітловідбивальні стрічки. Ніяк, це одиниці”.

У Сумах збільшилось кількість загиблих в аваріях.  Як пішоходам убезпечити собі на дорозі

Аби нагадати пішоходам, що за Правилами дорожнього руху, вони зобов’язані, у темну годину доби та за поганої погоди, носити світловідбивальні елементи, патрульні провели з пішоходами бесіди та подарували спеціальні стрічки.

У нас на рюкзаку світловідбивальний брелочок – це що стосується дитини. Я якось, на жаль, не користуюсь, але завжди дитина зі мною, скажімо так ми як одне ціле, але користуємось лише його брелоком”, — каже сумчанка Світлана.

У Сумах збільшилось кількість загиблих в аваріях.  Як пішоходам убезпечити собі на дорозі

Речник патрульної поліції області Олег Сологуб розповідає: “Минулого року це була одна дорожньо-транспортна пригода, де один чоловік загинув, а цього року — чотири. За травмованими статистика зменшилася, бо зменшилася кількість ДТП, але ж загиблих більше. Якщо ми говоримо про цей рік, то саме пікова частина ДТП з потерпілими припадатиме на 20-ту годину, тобто вечір, коли вже темно. Це ДТП із травмованими громадянами. Щодо зниження кількості ДТП, то можна говорити про те, що зараз у місті відключено світло, тобто потік транспорту менший, громадяни доїжджають з місця роботи додому і не виїжджають до міста. І також запроваджено комендантську годину, після якої у місті вже немає транспортних засобів”.

Порівняно з жовтнем минулого року, каже Олег Сологуб, кількість аварій в обласному центрі залишилася на тому ж рівні – 8 ДТП, у яких 9 людей травмувалися. Обійшлося без загиблих. Тож пішоходи, кажуть патрульні, наразі мають попіклуватися, аби стати помітними у темряві.

suspilne.media

Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ

Читайте нас також у ІНСТАГРАМ

Поділитися в соціальних мережах



[ad_2]

Source link

" " " "