TOPNews – Фондова біржа знову приваблює індивідуальних інвесторів. Чи сприятливий час для розміщення там заощаджень? У які сектори варто входити

256

Низькі відсотки за банківськими депозитами при одночасному підвищенні рівня інфляції означають, що заощадження грошей не тільки не захищають наш капітал, а й означають реальні втрати. На фондовій біржі ситуація все ще нервує. Є багато ознак того, що найбільші падіння ще попереду. Чи варто тут вкладати свої кошти?

Варто пам’ятати, що ведмежий годинник забезпечує найкращі інвестиційні можливості, і, на думку експертів, інвестори вже почали оглядати ринок, щоб направити свої кошти на цікаві компанії. Тим більше, що останнім часом видно, що деякі індекси нарешті почали світитися зеленим.

Під час постпандемічного «розморожування» економіки багато інвесторів очікували, що відтепер ми матимемо справу зі стабільною, спокійною та прогнозованішою ситуацією на ринку. Однак цього не сталося – початок війни в Україні повернувши хаос на фондову біржу та безповоротно похитнувши світовий порядок. Ситуація дуже динамічна, і подальші геополітичні потрясіння можуть бути питанням години.

Дедалі більше людей вагаються, чи варто інвестувати кудись свої заощадження сьогодні, щоб не зафіксувати фінансових збитків у мить. Чи є біржа відповіддю на ці сумніви? І чи вигідно в це інвестувати? – Знайти щось на зразок «вдалого моменту» для всієї біржі дуже важко. Звичайно, дивлячись на нинішню економічну ситуацію, події на геополітичній арені чи навіть сезон відпусток, у нас складається враження, що цей момент ідеальний, але потрапити на дірку дуже важко.

Крім того, існують внутрішні ситуації кожної компанії. Наприклад, війна є негативним фактором для всієї біржі, але для однієї компанії швейної промисловості це може бути контрактом на всю життя. Однак, дивлячись у ширшому контексті та беручи до уваги діловий цикл, це гарна година, щоб розпочати свою пригоду з фондового ринку, бо – якщо вірити показникам – реальні продажі ще попереду.

– Тепер ви можете отримати досвід та практику, щоб бути готовими миттєво та вчасно відреагувати, – каже Цезарі Чибовські, генеральний директор Reliance Polska.

Інвестування у фондовий ринок часто сприймається як важке завдання за визначенням, доступним для невеликої групи інсайдерів, вооружених детальними знаннями та, перш за все, великими грішми. Щоправда, щоб зробити перші кроки на фондовому ринку, не обов’язково бути досвідченим експертом та мільйонером.

Навіть на суму порядку 500 злотих інвестиції можуть з часом призвести до накопичення великого капіталу. Гроші, зароблені на фондовій біржі, не є недосяжними, але ви повинні пам’ятати, що цей спосіб інвестування передбачає ризик і, ймовірно, також періодичні втрати – тому не всі хочуть у ньому брати участь.

Polskieradio24.pl повідомляє, що 92 відсотки. Фінансові активи поляків зберігаються у банках, і лише 8 відсотків. – розміщені на біржі. У Сполучених Штатах переважна більшість активів фізичних осіб та установ розташована на ринку капіталу.

Перед першою біржовою грою варто прочитати професійну книгу або подивитися посібники в інтернеті.

— По-перше, пам’ятайте, що на біржу не вкладайте своїх заощаджень, а лише ті гроші, які можете втратити. Найголовніше, однак, позбутися емоцій. Якщо ми випустимо їх, коли наші акції знеціняться, то ми, швидше за все, зрозуміємо збиток, вилучивши кошти. Біржа – це, перш за все, логіка, – каже Цезарій Чибовський.

Сьогодні ринок інвестицій практично не обмежений. Проте перешкодою є незнання та страх зробити погану, поспішну інвестицію, яка може призвести до збитків. Ніхто не бачить майбутнього, і ми не можемо бути на 100% впевнені, що гроші, вкладені в ту чи іншу компанію, обов’язково примножуватиме їх, але, дивлячись на поточні тенденції, можна зробити висновки про те, як буде формуватися фондовий ринок.

Існує багато вказівок на те, що в даний час високі прибутки можуть бути досягнуті компаніями з високою вартістю (value companys), а не тими, що характеризуються в першу чергу швидким зростанням – це думка, серед інших, Себастьєн Маллет, менеджер стратегії Global Value Equity компанії T. Rowe Price.

За його словами, відродження вартісних компаній було спровоковано безпрецедентним рівнем інфляції. Раптове зростання світових цін змушує центральні банки підвищувати процентні ставки. Крім того, світова економіка бореться з тиском з боку цепів постачання і підвищенням цін на товари. Історично – вища інфляція та вища процентні ставки вони підтримують акції з високою внутрішньою вартістю, але найнижчими цінами.

– Світ також стикається з логістичними проблемами, пов’язаними з пандемією. У зв’язку з вищевикладеним варто звернути увагу на китайську компанію з індустрії онлайн-покупок або польського поштового оператора, який був зарегистрирований в Амстердамі. Давайте пам’ятати, що фондова біржа є дуже логічною, і те, що ви повинні зробити, це просто проаналізувати геополітичну, економічну та внутрішню ситуацію компаній, – каже Цезарій Чибовський.

Це не перший випадок в історії, коли фінансові ринки стикаються із кризами – чи то найбільшими, як у 1987 році, чи то меншими, як у 2020 році. Однак після кожної з них наставало покращення, і рано чи пізно ситуація досить нормалізувалася. що на фондовій біржі знову з’явилися тенденції до зростання. Насправді криза для багатьох людей є періодом «розкручування» акцій та скуповування їх за низькими цінами в очікуванні великих подорожчань у майбутньому. Одним реченням – шкірна криза закінчується. І це можна використати з користю.

Ринок WSE з початку 2022 року впав на 21,5%, тоді як NewConnect зафіксував максимальне падіння понад 34,4%. Компанії, що займаються розробкою та розробкою ігор, перераховані у WIG-Games5, переживають найважчі години позаду. Некотовані, які часто використовують платформи краудфандингу на ранній стадії, також стикаються з певною проблемою.

– Відновлювані джерела енергії та технології, на мій погляд, варті уваги. Також варто спостерігати за всіма географічно масштабованими компаніями з унікальним елементом. До них можна віднести, серед інших ті, що працюють за моделлю SaaS (програмне забезпечення як послуга), електронною комерцією або ринком. Дані з останнього звіту Newzoo.com також є оптимістичними для розробки ігор, які також відповідають цим критеріям. Ігровий сектор продовжуватиме динамічно розвиватися, – стверджує Бартош Пакульскі, аналітик Flash Ventures ASI.

– На мою думку, період закупівлі вже розпочався і триватиме до другої половини 2023 року. Багато менеджерів користуються можливістю шукати компанії із завищеною ціною. Оцінка деяких із них впала на 50-70 відсотків. порівняно з минулим роком, незважаючи на те, що їхня ситуація змінилася незначно або зовсім не змінилася, а фінансовий стан не погіршився, – стверджує Пакульський.

Одним із секторів, який зафіксував найбільше падіння на польському фондовому ринку, був геймдев. Незважаючи на це, прогнози галузі для нього все ще оптимістичні. Згідно з даними Newzoo.com, на кінець 2022 року світові доходи від майже 3,2 млрд. гравців досягнуть 196,8 млрд. доларів. (порівняно з 192,7 млрд. у минулому році). За оцінками, до 2025 року вони повинні зрости до 225,5 млрд доларів.

– Зараз багато інвесторів, які віддають перевагу вкладенню капіталу в компанії, що займаються виробництвом ігор, шукають «жемчужину», якою був CD Projekt Red до прем’єри Cyberpunk. З перерахованих компаній вважаю, що також варто звернути увагу на такі студії, як 11Bit Studio і Creepy Jar. Кожен з них випустив ігри з унікальним підтекстом, які підкорюють світ і водночас витончені, що дуже важливо у наш час. Крім того, зараз вони працюють над новими тайтлами, які обіцяють бути цікавими. Однак слід пам’ятати, що в їхньому випадку інвестори мають великі очікування від оприлюднених прем’єр, – пояснює Павло Чарнецький, генеральний директор Golden Eggs Studio SA

– Варто пам’ятати, що не кожна компанія, котирована на публічному ринку, є безпечнішою інвестицією, ніж та, яка тільки готується до свого дебюту. Набагато більш цінною інвестицією може стати відносно молода компанія, яка не зареєстрована на біржі, з цікавим виробничим портфоліо, добре розвиненими каналами збуту, а також добре продуманою маркетинговою стратегією, адаптованою до окремих виробництв, відданою командою та глобальними прагненнями. , ніж зареєстрована на біржі компанія з низькою оцінкою, яка, незважаючи на кілька років операційної діяльності, не показує прибутків і не має жодних прав, які могли б змінити її частку у найближчому майбутньому, – стверджує Бартош Пакульскі.

Партнерські рекламні матеріали

[ad_2]

Source link

" " " "