“УСІ Одеса” – Попри всі зусилля Росії, «зерновий коридор» успішно працює, – експерт

332

Так вважає голова Моніторингової групи Інституту Чорноморських стратегічних досліджень та редактор BlackSeaNews Андрій Клименкоповідомляє Українська Служба Інформації.

За його словами, якщо у вересні 2022 року до портів Одеської області заходило в середньому 5,9 суден на день, то у листопаді — 3,3, а в січні 2023 року — 2,8.

Ми залишаємо в силі свій попередній висновок – про те, що скорочення з листопада 2022 року в 2 рази і навіть більше кількості суден, що отримували дозволи Спільного координаційного центру в Стамбулі на виконання рейсів у напрямку українських портів – це російська помста за 29 жовтня 2022 року, коли відбулася атака повітряних та морських безпілотних апаратів на військові кораблі Чорноморського флоту Росії в Севастопольських бухтах, внаслідок якої кілька кораблів отримали суттєві пошкодження (це, звичайно, не означає, що не потрібно було атакувати ЧФ РФ у Севастополі)– зазначив Клименко.

Висновки щодо нинішнього року поки що робити зарано, вважає експерт, адже січень — початок лютого біля Чорного моря — це час зимових штормів. Були випадки, коли судна кілька днів не могли вийти з Мраморного моря через Босфор або з рейду перед Босфором через штормову погоду. Така сама ситуація на Одеському рейді. Втім, уже наприкінці лютого можна буде робити висновки, що переможе – ставлення РФ до України чи небажання псувати відносини з Турцією.

Зауважимо, що Росію не може не дратувати той факт, що (як можна побачити на діаграмі), ні ракетні обстріли Одеси та Одеської області (відповідні дні виділені синім кольором), ні навіть враження внаслідок цих обстрілів енергетичної інфраструктури регіону та масові відключення електроенергії внаслідок цього (відповідні дні виділені на діаграмі червоним кольором) не мають наслідків катастрофічний вплив на функціонування «зернового коридору»– додавши Андрій Клименко.

Це, за його словами, є безперечною заслугою відповідних українських служб.

Раніше на USIonline.com

«Зернова ініціатива»: обсяги поставленого збіжжя скоротилися на четверту

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagramдивіться на Youtube.[ad_2]

Source link

" " " "