“Новини Полтавщини” – Будь-які намагання Росії перехопити ініціативу маємо зламати – звернення Президента України

422

Бажаю здоров’я, шановні українці!

Сьогодні у нас був такий день, який можна назвати підготовчим.

Підготовчий щодо міжнародних заходів, які відбудуться завтра-післязавтра. Ці дні. Позиція України, як і завжди, має бути почута. Тож готуємо нашу позицію так, щоби гарантовано вона прозвучала.

Підготовчим був цей день і щодо більш тривалої перспективи. Оборонні питання, економічні питання – і ті, і інші з прицілом на весну цього року.

Ми маємо зробити весну такою, щоб справді відчувалося, що Україна рухається до перемоги. Це стосується підготовки наших сил оборони, постачання зброї для нашої держави та нашої стратегічної ініціативи у війні.

Будь-які намагання Росії перехопити ініціативу маємо зламати. І я впевнений, що ми це зробимо.

Враг уже зараз втрачає стільки своїх людей, стільки своїх сил, що по всій Росії скоро буде складно знайти, наприклад, «морпіха».

І наше завдання – зробити так, щоби все менше знаходилося там і бажання утримувати в окупації українські території.

Звільнення нашої землі – це мета, над реалізацією якої працюємо щодня.

Провівши сьогодні економічну нараду – також щодо підготовки до весни. Багато питань. Усі стосуються економічного відновлення України, створення економічних можливостей для наших людей та галузей.

Аграрний сектор – дуже гостре питання гуманітарного розмінування землі. На рівні Кабінету Міністрів створено міжвідомчу робочу групу, яка забезпечить активізацію цієї діяльності – очищення ґрунтів від мін і снарядів, що не розірвалися.

Правительство готує нові вагомі кроки у дерегуляції української економіки. Бізнес отримає упрощення у десятках напрямів – це стосується скасування різних бюрократичних дозволів та ліцензій.

Готуються кроки в напрямку створення та підготовки робочих місць. Шкірне робоче місце зараз у нашій країні – це допомога нашій стійкості. І це шлях для повернення наших людей до України. Відповідні деталі будуть представлені на урядовому рівні.

Звичайно, дуже змістовна розмова сьогодні відбулася і щодо євроінтеграційного спрямування. Ми робимо все, щоб підготувати старт переговорів щодо членства в ЄС.

Зокрема, говорили про це під час візиту Прем’єр-міністра Швеції.

Саме Швеція зараз головує в Євросоюзі, і в нас є і потрібне лідерство, і потрібна воля для того, щоб вже цього року мати переговори щодо членства. Україна в цьому відчуває підтримку партнерів, і я дякую за це.

Говорили також сьогодні дуже детально з паном Прем’єр-міністром Швеції про подальшу оборонну допомогу, про зброю для нас, для України. Наші захисники та захисниці дуже очікують на шведські «Арчері» – одну з найсильніших артилерійських систем. І «Арчері» точно допоможуть нашим воякам.

Говоривши сьогодні із Президентом Азербайджану. Подякував йому за щире бажання світу для України, за гуманітарну підтримку нашої держави та за мудрий погляд на захист міжнародного права. Домовилися співпрацювати у глобальних інституціях.

І, як це вже стало традицією щовечора… Хочу подякувати нашим воякам. Шкірному і шкірному, хто своєю стійкістю та хоробрістю на передовій дає нам змогу підготувати наші наступні оборонні кроки.

54-та окрема механізована бригада імені гетьмана Івана Мазепи, 10-та окрема штурмова бригада «Едельвейс» – дякую вам, хлопці, за ефективну оборону Донеччини!

25-та окрема повітряно-десантна Січеславська бригада, 81-а окрема аеромобільна бригада і 95-та десанто-штурмова бригада – дякую вам, хлопці, за оборону Луганщини!

Кожен день вашої оборони зараз дає нам змогу підготувати майбутнє звільнення наших міст та громад.

Не можна залишати жодного шансу всім оккупантам. І ми не залишимо.

Я дякую всім, хто допомагає нашій державі!

Слава кожному й кожній, хто в бою!

Слава Украине!

[ad_2]

Source link

" " " "