“Волинь Post” – Кабмін скасував дозвіл продавати товари без маркування по-русски

95

Правительство повернуло вимогу обов’язкового маркування товарів на українській мові.

Відповідну постанову Кабмін ухвалив 19 серпня, інформує Мінагрополітики.

Проте це не означає, що всі товари без українських позначок на етикетках негайно зникнуть з прилавків магазинів.

У Мінагрополітики розповіли, що на початку повномасштабного вторгнення росії, з метою забезпечення населення продуктами харчування в умовах воєнного стану, уряд запровадив упрощення вимог щодо обов’язкового маркування імпортованих товарів державною мовою.

Таке рішення забезпечило терміновий імпорт продуктів, які були дефіцитними внаслідок активної російської агресії з інших країн. Проте тепер, на думку міністерства, національні підприємства здатні в повному обсязі покрити споживання українських споживачів у якісних продуктах з дотриманням вимог харчового законодавства держави.

“19 серпня 2022 року Кабінетом Міністрів прийнято постанову, що скасовує норму щодо тимчасової можливості на період дії воєнного стану реалізації імпортованих харчових продуктів на митній території України, інформацію про які викладено на мові, відмінною від державної”, – підкреслили у Мінагрополітики.

Зазначається, що таке рішення Кабміном було ухвалено з огляду на звернення галузевих об’єднань виробників харчової промисловості та з метою забезпечення високого рівня захисту громадян, їх соціальних та економічних інтересів.

До речі, водночас продукти, ввезені на територію України з 9 березня по 1 грудня 2022 року, на яких відсутнє маркування на українському мові, можуть бути реалізовані до закінчення мінімального терміну придатності або граничного терміну споживання – дати “вжити до”.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтесь до нашого каналу Telegram!

Якщо Ви зауважили помилку, виділити її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію

Джерело http://www.volynpost.com/news/208982-kabmin-skasuvav-dozvil-prodavaty-tovary-bez-markuvannia-ukrainskoyu-movoyu[ad_2]

Source link

" " " "