allkharkov.ua – Від уламків захистити: у Харкові встановили першу зупинку-укриття

239

У Харкові встановили першу безпечну зупинку громадського транспорту – зупинка-укриття з’явилася поряд із лікарнею швидкої допомоги. У першому екземплярі зупинки 12 сидячих місць, є wi-fi – усередині та на вулиці – та пісок для гасіння пожеж.

Ігор Терехов, мер Харкова

Такі зупинки є в Ізраїлі, оскільки Ізраїль – країна, що воює, постійно бувають обстріли. І нам вдалося зробити та спроектувати у Харкові, це лише початок. Нам потрібно щонайменше 25 таких зупинок. Я вчора був на Північній Салтівці та люди попросили продовжити певні маршрути, щоб зручно доїжджати.

Маршрути пообіцяли продовжувати, для встановлення наступних зупинок обиратимуть найнебезпечніші локації. Місце розташування першої безпечної остановки – поряд із лікарнею – люди вважають цілком придатним.

Сергій

Лежав у лікарні, виписався. І дуже раз, що тепер можна харків’янину, особливо жінці з дітьми сховатися від обстрілів. Страшно дивитися, коли людина трясеться, переживає, іноді навіть плаче.

Олексій

Лікарня, багато людей приїжджають. Потрібні по всьому місту, бо небезпечно.

Ольга

Я ходжу вулицею і маю такий страх. Я дивлюсь у разі чого де можна сховатися. У будинках, під’їзді чи притиснутись десь сховатися, це вже є. Ми були весь час у Харкові, не виїжджали, і цей страх є.

Остановки обладнані системою відеоспостереження. Маршрутку видно на моніторі, про прибуття транспорту повідомляє диспетчер, з яким є зв’язок. Остановки модульні, їх можна робити більшими чи меншими за розміром. За словами міра, випробування на міцність проводилися.

Ігор Терехов, мер Харкова

Є нормативи, які мають певні випробування. Але зрозуміло, що якщо буде прямий ракетний удар – жодна будівля, жодна споруда, залежно від типу ракети, не врятує. А щодо осколків, РСЗВ – на це випробування були. Є нормативи і будь-яка захисна споруда має відповідати вимогам.

Виготовлення та монтаж остановок буде фінансуватися з міського бюджету.

Ігор Терехов, мер Харкова

Дивіться, знаєте, коли ми визначаємо, що важливіше, витратити гроші чи вибрати життя людини, я виберу витратити гроші. Ми абсолютно відкриті, і я не хочу, щоб були інсинуації. Є виробник, є кошторисна розрахункова вартість, і тут ніхто жодної копійки завищення не буде, зараз війна.

Наступні зупинки-укриття планують встановити саме на Північній Салтівці.


Агентство Телебачення Новини[ad_2]

Source link