Група художників через мистецтво намагається залучити людей до осмислення гуманітарної катастрофи, що виникла через російську агресію, та спонукати допомогти її подолати.
В Ірпені на Київщині художники розписують автомобілі, що були знищені під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Автором ідеї став художник із Лос-Анджелеса Трек Келлі, а до проекту залучивши кількох українських митців, які під час війни залишилися в Україні. Серед них місткиня родом із Нетішина Олена Янко, яка нині проживає і працює у столиці. Саме вона навесні намалювала масштабний мурал у Хмельницькому на стіні ЦНАПу, де зображено українку з мечем і крилом аистів.
Як розповіла Олена сайту «Є», проект «Квіти надії» має соціальну складову – мурали створюють на місцях, де відбувалися трагічні події. Основними їх елементами є соняшники – національний символ ушанування пам’яті загиблих воїнів.
«Ми шукаємо різні локації, де найбільше показано наслідки бойових дій, де видно злочини росіян. Там малюємо соняхи – український національний символ вшанування пам’яті загиблих воїнів, щоб таким чином віддати свою шану тим людям, які погибли, – говорити Олена Янко. – До нас підходять багато небайдужих, які дякують за цю роботу. Ми обіймаємось, плачемо. Це люди, які проводили евакуацію з Ірпеня; люди, які пережили ті страшні події; люди, чиї автівки спалені. Службовці ЗСУ теж зупинялися, щоби подякувати. Говорять, що їх це надихає далі захищати Україну, вони відчувають підтримку».
Автор задуму – митець із Лос-Анджелеса Трек Келлі.
Автор ідеї Трек Келлі своєю ініціативою прагне долучити людей зі всього світу малювати соняшники та позначати роботи хештегом #flowersforhope, а потім за допомогою NFT-технологій збирати гроші на гуманітарні проекти для України.
«Ми ще малюватимемо мурал на Будинку культури в Ірпені, який зруйнований. Будуть ще інші локації. Потім фото цих муралів перетворюватимуть на NFT і таким чином збиратимуть кошти. Гроші спрямують на відновлення того ж ірпінського Будинку культури, на підтримку жінок, які пережили окупацію та різні гуманітарні проекти», – додає художниця.
За допомогою проекту Трек Келлі планує збирати гроші на підтримку потерпілих від війни в Україні.
[ad_2]
Source link