“Є ye.ua” – Правила соцвиплат у Швейцарії, захист у Франції та паспортний центр у Варшаві: зміни для українських біженців | Новини Хмельницького “Є”

232

Тиждень був активний щодо змін у правилах для українських біженців.

У Швейцарії соціальні виплати для українських біженців від війни тепер залежатимуть від фінансового становища батьківщини, а у Франції потрібно вже поновлювати статус для тимчасової захисту.

Тож які зміни відбулися за останній час для українських біженців – у нашій добірці.

Зміни правил соцвиплат у Швейцарії

Швейцарія змінила правила нарахування соціальної допомоги для українських біженців. Тепер під час розгляду заявок на отримання соціальної допомоги враховуватимуть фінансовий стан українських біженців. Нові зміни погодила влада, пише “Європейська правда”.

Як відомо, на сьогодні понад 60 000 людей з України прибули до Швейцарії та отримали статус захисту S, який дозволяє їм отримувати соціальну допомогу, а також працювати в країні. Раніше для людей, які прибули з України, такі активи, як коштовності, автомобілі, а також банківські активи чи нерухомість у рідній країні не враховувалися під час розрахунку права на соціальну допомогу. Тобто досі заможні українці також могли отримувати соціальну допомогу.

Втім, на минулій неділі кантональна влада, відповідальна за соціальну допомогу, погодилася посилити правила – з тим, щоб прибутки та майно біженця враховувалися незалежно від того, чи отримано воно в Україні чи Швейцарії.

Це означає, що якщо люди зі статусом S знімають кошти з банківських рахунків в Україні або купують там інші активи, то ці кошти мають враховуватися при оцінці їхнього доходу.

Єдиним винятком залишається автомобіль, оскільки він потрібний для повернення на батьківщину.

Очікується, що нові рекомендації щодо того, як робити з автомобілями та іншими активами, такими як ювелірні вироби, будуть представлені наприкінці осені.

Зміни у правилах у Франції

Українці, які були змушені переїхати до Франції у зв’язку з війною та отримали дозвіл на тимчасове проживання у Франції із зазначенням «бенефіціар тимчасової захисту», повинні поновитися в цьому статусі через 6 місяців після отримання дозволу. visitukraine.today.

Тільки після поновлення статусу українці зможуть надалі користуватися захистом у Франції та пов’язаними з ним пільгами.

Щоб відновити дозвіл на проживання, треба звернутися до префектури департаменту за місцем проживання. Звертатися до префектури, що видала перший документ на проживання, необов’язково.

Запит на продовження дозволу на проживання має бути поданий у строк від трьох тижнів до трьох днів до закінчення строку його дії.

Звертатися раніше за три тижні не варто, тому що префектура просто не розгляне ваш запит.

До префектури потрібно надати такі документи: документи, що підтверджують ваш громадянський статус та ваше громадянство та попередній документ про тимчасову захист; підтвердження адреси, яка має дату не пізніше трьох місяців.

Якщо ви орендуєте житло не самі, вам знадобиться Attestation d’hebergement.

Також ви маєте надати будь-який документ, що підтверджує зміну вашої соціальної ситуації (наприклад, трудовий договір), документи на дітей (якщо є).

Одночасно з поновленням дозволу на проживання, префектура надасть вам формуяку ви повинні надіслати електронним або поштовим листом до територіальної дирекції Французького Управління імміграції та інтеграції (OFII).

Якщо ви надсилаєте документи звичайною поштою, вкажіть на конверті “Renouvellement ADA Ukraine”. До запоненої форми з датою та підписом потрібно додати копії нових посвідок на тимчасове проживання всіх повнолітніх членів сім’ї та копії підтверджуючих документів для всіх ресурсів/коштів, получених після прибуття до Франції, (якщо такі були). Неповні досьє оброблені не будуть.

У разі, якщо ви не надішліть зазначену форму з підтверджуючими документами до OFII, ваші виплати будуть перервані. Більше інформації про продовження тимчасової захисту і виплат читайте в інформаційних бюлетенях від французького уряду.

Виплати в Ірландії

Українці в Ірландії можуть отримати від 117 до 206 євро щотижневої допомоги. Окремо виплачується надбавка за утримання непрацездатних дорослих та дітей, пише видання. “Заборона”.

Країна запустила програму соціальної допомоги для українських тимчасових переселенців. Грошова допомога виплачується щотижня. Її розмір залежить від кількох факторів: вік заявника; наявність дітей на утриманні; фінансове становище заявника.

Крім надбавок, дорослим, які мають дітей, окремо виплачують 140 євро на місяць.

Щоб оформити допомогу, необхідно оформити персональний номер Служби державного забезпечення (PPSN). Це аналог ідентифікаційного коду (ІПН), який дозволяє отримувати соціальні виплати, державні послуги, медичну допомогу та офіційно влаштовуватися на роботу. Сразу із заявкою на PPSN потрібно заповнити окрему форму на отримання соціальної допомоги.

Зробити PPSN можна в аеропорту Дубліна після прильоту до країни; у Дубліні, Корку, Лімерику — у Центрах підтримки України; в інших містах — у місцевих центрах чи філіях Intreo.

З собою необхідно мати українське посвідчення особи (ID-картка чи паспорт).

PPSN оформлюють до 5 днів. Його треба забрати особисто, а про виплати повідомляти поштою чи телефоном.
Соціальну допомогу виплачують щотижня у місцевих поштових відділеннях. Також можна перевести виплати на картку. Для цього варто оформити рахунок у будь-якому зручному для вас банку Ірландії. Заявка на переказ грошей на картку подається безпосередньо у фінансовій установі, але обов’язково вже після отримання першої виплати поштою.

Якщо ви отримуєте матеріальну допомогу і знайшли роботу, про це варто повідомити Центр підтримки України або Intreo. Це стосується і зміни адреси.

Відкриття паспортного столу у Варшаві

На території ТЦ Blue City у Варшаві 20 серпня має відкритись паспортний центр, де можна буде оформити як закордонний, так і внутрішній ID-паспорт громадянина України.

Раніше за ініціативи Державної міграційної служби у Варшаві відкрили тимчасові мобільні пункти для оформлення паспортів Відтепер заявку можна буде подати як у самому центрі, так і на мобільних пунктах біля будинку. У центрі, який запрацює, планується приймати близько 500 осіб на день, всі робочі процеси будуть здійснюватися з використанням нових інформаційних систем та технологій.

Отримати адміністративні послуги буде можливо як за попереднім записом в електронну чергу, так і без нього. Враховуючи особливості міжнародної логістики під час воєнного стану, строки оформлення та видачі паспортних документів складатимуть до 45 робочих днів – у звичайному режимі та до 20 робочих днів – у терміновому.

Адреси: Warszawa, al. Jerozolimskie 179, ТЦ Blue City. Попередня дата відкриття: 20 серпня

[ad_2]

Source link

" " " "