“Закарпаття онлайн” – У Чехії судять “луганську бригаду”, відому рекетом закарпатських підприємців та заробітчан

84

У Чехії судять


У понеділок 15 серпня міський суд у місті Брно почав розглядати справу ймовірних членів або співучасників так званої “луганської бригади” – організованого злочинного угрупування, яке діяло у південній Моравії.


Як повідомляє “Блиск” та інформагентство ЧТК, п’ятьом чоловікам та двом жінкам інкримінують участь у цій мафіозній структурі, чоловікам також – вимагання, а двом жінкам – легалізацію доходів, здобутих злочинним шляхом. У понеділок суд допитує обвинувачених, у вівторок розпочне допит свідків.Арешт підозрюваних у рекеті осенью 2021 року


Гроші або “наб’ємо морду”


Обвинувачувальний акт прокурор Тереза ​​Пасєкова зачитувала майже годину. Згідно з ним, чоловіки на чолі з рецидивістом Павлом Ніколюком створили організовану групу, яка пропонувала “захист” (“стріху”) підприємцям українського походження, за що вони мали сплачувати до спільної каси (“общака”). Здебільшого вони збирали “дань” у розмірі 5-10 тисяч крон чеських щомісяця, погрози завдати шкоди майну шантажованих підприємців, комусь із їхніх батьків чи, грубо кажучи, “набити морду”.

Обидві жінки, дівчина Ніколюка Сімона Нойлінґерова, яка є єдиною чешкою ​​серед обвинувачених, і Валентина Калашнікова, дружина іншого обвинуваченого Олега Калашника, звинувачуються в тому, що в деяких випадках шантажовані підприємці надсилали гроші на їхній рахунок, і таким чином вони легалізували кошти, злочинної діяльності.Арешт підозрюваних рекетирів


Крім того, Ніколюку, який нібито очолював групування і якого часом називали Пашою Луганським, інкримінують зберігання яда та нелегальне придбання зброї. Під час огляду орендованого складу поліція виявила пляшку з трьома кілограмами ртуті та два автомати. Обвинувачення стосується 16 справ. Відповідно до них, у період від 2007 до 2021 року група зверталася до бізнесменів українського походження та вимагала від них гроші за захист. Деякі з них відмовилися підкорятися з рекетирами і не зважали на погрози. Інші відправили загалом 2570000 крон на рахунок обвинувачених жінок або особисто передали готівкою деяким членам групи. Деякі підприємці сплачували послугами, наприклад, за лізинг автомобілів членам групи чи їхнім дітям.


Вину заперечуютьДружина одного із обвинувачених, через банківський рахунок якої проходили гроші від шантажованих, відмовилася свідчити


Обвинувачені по черзі давали свідчення, у тому числі Ніколюк та Калашник. Обидва заперечують свою провину, стверджують, що вони нічого ні в кого не вимагали. А якщо хтось їм і платив, то це був або кредит, або оплата за посредницькі послуги за працівників для фірм. Тому звинувачення у шантажі є несправедливими. Також Калашник заявив, що поліція змушувала його давати свідчення. Іншими обвинуваченими є Олександр Білоконський, Павло Байкалов та Володимир Андрійчук. Завтра 16 серпня – черга показань свідків.

Суд розпочався після рейду, проведеного у жовтні минулого року Національним централізованим управлінням боротьби з організованою злочинністю. Тоді поліція в південній Моравії під час операції під кодовим назвою «Бригада» затримала сімох осіб. Під час обшуків у будинку вони знайшли мільйони крон готівкою та вогнепальним оружням. Прокуратура поставила перед судом п’ятьох чоловіків і двох жінок. Їм загрожує багаторічне ув’язнення.


Був фальшивомонетником, відсидів 13 років


Це вже далеко не перший похід Паші Луганського за грати у Чехії. У 2007 році його вже арештовували і за два роки засудили на 13 років за підробку та розповсюдження фальшивих доларових банкнот. Як повідомляло тоді інформагентство УНІАНполіція запевняла, що “Паша” вже тоді був дуже небезпечним “авторитетом” так званої “луганської бригади” – мафіозної структури, яка діє переважно у місті Брно на південному сході Чеської Республіки, що має вплив на злочинний світ у різних країнах.

За словами правоохоронців, вони стежили за цим злочинним групуванням кілька років. “Пашу” вже затримували сім років тому за підозрою у підробці та нелегальній торгівлі виробами зі шкіри та золота, але відпустили через нестачу доказів.

Тоді поліцейські затримували підозрюваних у чеських містах Прага, Брно та Тепліце, було затримано 15 осіб, серед них громадян України, Чехії, Словаччини, колишньої Югославії та Сирії, 8 з них – арештовано. Вони мали зброю, фальшиві документи, тисячі доларових банкнот – справжні та та фальшиві. Якість підробок, наголошують правоохоронці, була настільки високою, що їх без жодної підозри приймали в обмінних пунктах і навіть банках.Павло Ніколюк перед брненським сулом у 2008 році


“Луганська бригада”, за даними правоохоронців – одна з найсильніших іноземних злочинних угруповань на території Чехії. У Чехії на той час діяло кілька таких “бригад”, які потрапляли до щорічних звітів чеської служби безпеки BIS, зокрема “ужгородська”, “мукачівська”, “іршавська”, “львівська” та “київська” організовані бригади. Вони займалися різною злочинною діяльністю, переважно рекетом, торгівлею людьми, підробкою документів тощо. Поліція намагалася громити ці угруповання, підозрюваних засуджували та депортували, але “бригади” діяли і надалі.

Нині, з приїздом великої кількості біженців з України, рівень кримінальної злочинності ніяк не зріс. Про це запевнив чеський президент поліції Мартін Вондрашек.


Олекса Лівінський

16 серпня 2022р.

Теги: банда, Брно, заробітчаниSource link