ZAXID.NET – Чарльз III офіційно посів британський престол

142

У суботу, 10 вересня, у Сент-Джеймсському палаці у Лондоні король Чарльз III офіційно ставши правителем Сполученого Королівства і 14 країн Співдружності та приніс присягу. Про це пише The Guardian.

Перед цим король зробив особисту заяву про смерть королеви та присягнув зберегти церкву Шотландії – адже в Шотландії існує розподіл влади між церквою та державою.

На заході, зокрема, були присутні члени королівської батьківщини, прем’єр-міністерка Ліз Трасс та колишній голова уряду Борис Джонсон.

«Чарльз III, милістю Божою Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії та інших володінь і територій, король, голова Співдружності, захисник віри, якому ми визнаємо з усією вірою і покорою зі смиренною любов’ю, благаючи Бога, який правитиме королями величність на довгі та щасливі роки царювання над нами. Боже, бережи короля», – йшлося у проголошенні.

Прокламація була підписана спадкоємцем престолу принцем Вільямом, королевою-консортом Каміллою, лідером Палати громад та лордом-головою Ради Пенні Мордаунт, а також прем’єр-міністром Ліз Трасс та архієпископом Кентерберійським. ВПС.

Церемонія проголошення короля вперше транслювалася у прямому ефірі. Сама коронація відбудеться за кілька місяців з огляду на необхідність підготовки.

Чарльз III на проголошенні його королем Великої Британії заявив, що приймає відповідальність та обов’язки як суверена. Він також пообіцяв домагатися миру, гармонії та процвітання для своїх підданих. Чарльз III підтвердив, що продовжить традицію передачі частини доходів короні британській державі за суверенний грант.

Одним із першим указів нового короля стало розпорядження зробити день поховання Єлизавети ІІ вихідним.

Наступні зачитування прокламації відбудуться в Единбурзі, Кардіффі, Белфасті та інших країнах Співдружності до опівдні тижня.

Чарльз – у минулому принц Уельський, старший син на той час герцогині Єдинбурзької Єлизавети ІІ та Філіпа Герцога Єдинбурзького. Є рекордсменом в історії Британської імперії за тривалістю перебування у статусі спадкоємця британської короні. Найстарша людина, яка стала монархом.

73-річний Чарльз ІІІ став найстаршим королем на момент початку правління за всю історію Британії.

Як інформував ZAXID.NET, у четвер у віці 96 років померла королева Великої Британії Єлизавета ІІ. Вона правила Сполученим Королівством з 1952 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділити її та
натисніть
Ctrl+Enter

[ad_2]

Source link