ZAXID.NET – Поліція опублікувала записи переговорів у справі львівських волонтерів

162

8 вересня до Святослава Літинського прийшла поліція з обыском

Нацполіція України 10 вересня опубликувала записи телефонних розмов, а також відеозаписи передачі автомобілів у справі, де фігурують львівські волонтери Святослав Літинський та Назарій Островський.

На записі телефонних розмов неназваний військовослужбовець обговорює деталі передачі йому двох автомобілів із Ігорем та Назарієм. Очевидно, йдеться про Назарія Островського, а також про капеллана Ігоря Плохого, який, за словами Островського, слугуватиме на миколаївському напрямку. Далі на відеозаписі відбувається процес передачі автомобілів та грошей – 5100 євро та 400 доларів у гривневому еквіваленті. Наприкінці відео поліції неназваний військовослужбовець розповідає, що його військова частина потребувала автомобілів, тож вони вишли на волонтерів, які пропонували таку допомогу, але в процесі переговорів виявилося, що за автомобілі потрібно віддати гроші.

«Військовий у пошуках авто для бойових побратимів натрапив на оголошення благодійного фонду. Однак, як виявилося, за автомобілі потрібно було заплатити, а в акті приймання-передачі військовій частині про вартість не можна було згадувати – продавці наполягали писати виключно «безоплатна гуманітарна допомога». Як встановили поліцейські, таку схему заробітку використовують двоє чоловіків, які прикриваються низкою благодійних громадських організацій. Серед них – ГО «Незалежні», керівником якої є Святослав Літинський (він є свідком у цьому кримінальному провадженні)», – йдеться у дописи керівника Нацполіції Ігоря Клименко.

За його словами, один із фігурантів справи через ГО «Незалежні» домовлявся про закупівлю авто за кордоном для потреб військових, а на кордоні розмитнював їх через інші благодійні фонди, вказуючи, що ці машини будуть передані безоплатно військовим частинам ЗСУ. Обох фігурантів справи (ймовірно, Ігоря Поганого та Назарія Островського) викликали для вручення підозри.

Як інформував ZAXID.NET, 8 вересня утром до волонтерів Святослава Літинського та Назарія Островського прийшла поліція з оглядами. Дружину Літинського після цього госпіталізували у передінфарктному стані.

«Це чиста фабрикація. Я дуже здивований. Я фізично завозив це авто для капеллана Ігоря Плохого, який слугуватиме зараз на миколаївському напрямку», – коротко прокоментував ситуацію «Нашим грішм. Львів» Назарій Островський.

З початку повномасштабного вторгнення Літинський разом із колегами за рахунок пожертв пересічних українців зміг передати на потреби ЗСУ понад 250 автомобілів. Про всі витрати Святослав Літинський регулярно звітував у соцмережах. В інтерв’ю ZAXID.NET у квітні Святослав Літинський розповідавшищо потреба у автомобілях для військових значно перевищує можливості волонтерів.

«Ми намагаємось пріоритезувати запити. Якщо маємо гроші з пожертв, то намагаємося передати авто безкоштовно. Але часто грошей не вистачає, і тоді пріоритет надається тим часткам, які можуть хоча б частично сплатити за автомобіль. Тоді ми закриваємо решту суми зі збору – а далі процес у нас уже налагоджений: є водії, які можуть виїжджати за кордон та купувати автомобілі, і ми вже знаємо, як правильно оформлювати листи від військових», – пояснював волонтер.

Президент Володимир Зеленський також повідомив 10 вересня, що провів зустріч щодо справ волонтерів з Ігорем Клименком та міністром внутрішніх дел Денисом Монастирським, проте жодних деталей не опублікував.

Нагадаємо, що раніше поліція звинуватила у продажу гуманітарної допомоги також відомого львівського художника, засновника «Музею ідей» Олеся Дзіндру та його товариша підприємця Юрія Музичука, які активно долучилися до волонтерського руху та ввозили до України автомобілі для ЗСУ. Наразі їх відпустили під особисті зобов’язання на один місяць

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділити її та
натисніть
Ctrl+Enter

[ad_2]

Source link

" " " "