ZAXID.NET – З України втекла директорка київської гімназії, яка здавала позиції ЗСУ росіянам

162

Алла Душкіна вийшла на волю під заставу у розмірі 500 тис. грн

Колишня директорка київського Печерського лицею № 75 Алла Душкіна, яку звинувачують у тому, що вона корегувала вогонь російських військ і яку випустили під заставу у 500 тис. грн, втекла з України. Про це у четвер, 8 вересня, пише «Українська правда»з посиланням на джерела в правоохоронних органах.

На запит журналістів у Київській облпрокуратурі повідомили, що перевіряють інформацію щодо перетину кордону обвинуваченою. У відомстві також пояснили, що раніше «прокуратура в суді клопотала про застосування до обвинуваченої заходи у вигляді тримання під вартою без визначення застави».

Наразі прокурорами ухвалено ухвалу суду щодо примусового приводу Душкіної у зв’язку з її неявкою на судові засідання.

«Обвинувачену буде оголошено біля розшуку та повернуто заставу в дохід держави», – сказали в прокуратурі.

Крім того, у відомстві зазначили, що надсилали відповідні документи щодо обвинуваченої до Держприкордонслужби. В свою чергу, прикордонники у коментарі журналістам заявили, що під час оформлення громадян на кордоні діють в рамках чинного законодавства.

«Прикордонники не можуть знати всієї інформації про розслідування правоохоронних органів, а керуються рішеннями суду чи відповідними дорученнями уповноважених державних органів», – сказали у ДПСУ.

У Держприкордонслужбі зазначили, що якщо щодо якогось людини виноситиметься рішення про заборону виїзду із країни – воно виконується при спробі перетнути кордон.

«В інших випадках прикордонники не мають права завертати людину, зокрема, якщо вона має всі необхідні документи для перетину і щодо якої наразі немає обмежень на виїзд із країни», – додали у відомстві.

31 липня стало відомо, що Душкіна вийшла на волю під заставу у розмірі 500 тис. грн. При цьому сама вона на перше засідання не прийшла, надаючи справку, що знаходиться на лікарняному.

1 липня в Офісі генпрокурора повідомили, що висунули жінці звинувачення у держзраді та направили до суду обвинувальний акт. Розслідування показало, що директорка ще до початку повномасштабної війни мала проросійські погляди та підтримувала окупацію Криму та ОРДЛО.

Жінка передавала куратору інформацію про місцезнаходження ЗСУ та тероборони, а також інформацію про державні, політичні та культурні діячі України, які виступають проти російської агресії. У винагороду за співпрацю обвинуваченій нібито обещали посаду міністра освіти при окупаційній владі. Наразі вона від роботи в ліцеї вона відсторонена.

Нагадаємо, що в умовах воєнного стану держзрада карається ув’язненням на строк від 15 років до довічного з конфіскацією майна.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділити її та
натисніть
Ctrl+EnterSource link