За публікацію інформації про переміщення збройних сил запроваджується кримінальна відповідальність

809

Верховна Рада вчора підтримала зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо забезпечення протидії несанкціонованому розповсюдженню інформації про направлення, переміщення міжнародної військової допомоги в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних Сил України чи інших військових формувань України, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану. Відповідний проект № 7189 прийнято в цілому к закон.
Кримінальний кодекс буде доповнено новою статтею 114-2, яка передбачає наступну відповідальність:
За розповсюдження інформації про направлення, переміщення міжнародної військової допомоги в Україну, якщо така інформація не розміщувалась у відкритому доступі Генеральним штабом ЗСУ, або без отримання письмового дозволу Генштабу ЗСУ на її розповсюдження, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану, – позбавлення волі на строк від 3 до 5 років.
За розповсюдження інформації про переміщення, рух або розташування ЗСУ чи інших військових формувань України, якщо така інформація не розміщувалась у відкритому доступі Генеральним штабом ЗСУ, або без отримання письмового дозволу на її розповсюдження, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану, – позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.
За вищевказані дії, вчинені за попередньою змовою групою осіб, або з корисливих мотивів, або з метою надання такої інформації державі, що здійснює збройну агресію проти України чи незаконним збройним формуванням, або якщо вони спричинили тяжкі наслідки, – позбавлення волі на строк від 8 до 12 років.
Також ВР посилила покарання за пособництво країні-агресору, ухваливши законопроєкт №7186.
За співпрацю з державою-агресором передбачено від 10 до 12 років позбавлення волі та забороняється займати низку посад у майбутньому. Цей законопроєкт встановлює справедливого покарання для осіб, які здійснюють пособництво державі-агресору, співпрацюють із її окупаційною адміністрацією, збройними чи воєнізованими формуваннями на шкоду Украі?ні. Також обмежується доступ таких осіб до посад, пов’язаних із виконанням функцій держави чи місцевого самоврядування, на строк від 10 до 15 років з можливою повною конфіскацією майна. До осіб, підозрюваних у державній зраді та співпраці з агресором, застосовуватимуть запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Причому для певної частини таких підозрюваних суддя має право не визначити розмір застави.

" " " "