Відновлення України оцінюють у 750 мільярдів доларів — Шмігаль

292

 

«Ми вже зробили надзвичайну роботу — за 6 тижнів понад 3 тисячі українських та міжнародних експертів, посадовців, парламентарів напрацювали тисячі сторінок свого бачення — яку країну ми будуємо і, головне, як ми будемо відновлювати нашу країну», — підкресливши Шмігаль.

Як зазначив прем’єр-міністр, план відновлення України поділів на три етапи.

«Перший — це відновлювати тут і зараз те, що можливо, і що є критичним для життя людей,розповівши він. – Ця робота вже йде. Ми її зараз фінансуємо коштами з бюджету України. Інший — це відновлення зруйнованих об’єктів. Відразу після завершення воєнних дій та победи України потрібно буде реалізувати тисячі проектів відбудови. Третій етап цього плануце довгострокова трансформація. Вона стосується всіх сфер, починаючи від освіти та медицини і закінчуючи зеленим переходом та новим військово-промисловим комплексом»..

За його словами, відновлення України буде опиратися на два ключові підходи — регіональний та параметричний.

Перший підхід полягає в регіональній відповідності партнерів за відновлення окремих регіонів. Його прем’єр-міністр проілюстрував картою відповідності за регіонами.

ФОТО: Урядовий портал

Технічні проекти відбудови та трансформації регіонів партнери будуть готувати спільно з урядом, експертами та місцевою владою на основі карти руйнувань.

«Вже зараз ми формуємо електронну карту України, де фіксуємо всі збитки, завдані війною. Ця карта постійно оновлюється,зазначив Шмігаль. – Близько 250 тисяч заяв уже є у базах. Далі органи місцевої влади верифікують ці дані, а також доповнюють базу інформації про зруйновані та пошкоджені об’єкти соціальної та критичної інфраструктури: школи, лікарні, дитячі садочки, котельні, адміністративні будівлі. Все вноситиметься в електронні регістри».

ФОТО: Урядовий портал

Інший підхід — параметричний — ґрунтується на галузевому принципі.

Наприклад, коли ми проводитимемо велику кампанію енергоефективності чи будівництва нового житла, то ці кампанії будуть будуватися на європейських параметрах», — пояснивши прем’єр-міністр.

Паралельно з фіксуванням збитків, розповівши він, проводять роботу з їх оцінки. За його словами, зараз прямі інфраструктурні збитки України становлять понад 100 млрд доларів, а план відновлення оцінюють у 750 млрд доларів.

Ключовим джерелом фінансування відновлення мають бути конфісковані російські активи, зазначив прем’єр-міністр, які, за різними оцінками, складають від 300 до 500 мільярдів доларів.

Шмігаль підкресливши: «Російська влада розв’язала цю криваву війну. Вони спричинили ці масштабні руйнування і вони мають за це понести відповідальність».

Інший джерело відновлення — це ґранти та пільгові кредити міжнародних фінансових організацій та країн-партнерів. Треті та четверті джерела — це інвестиції приватного сектору, а також позабюджетні внески приватних осіб та корпорацій. П’ятий джерело відновлення — це кошти бюджету України.

[ad_2]

Source link

" " " "