“Волинь Post” – Як мотивувати дитину навчатися дистанційно: поради психолога

171

Наразі для безпеки дітей велика кількість батьків обрали дистанційне навчання. Проте багато сімей стикнулися з відсутністю мотивації у дитини дотримуватися дисципліни, аби надалі не було відставання за навчальною програмою.

Дитячий психолог Тетяна Кірієнко розповіла про прийоми, за допомогою яких можна мотивувати дитину навчатися вдома, пише УНН.

«Онлайн-навчання – це така сама школа. А значить у дитини має бути обов’язково робоче місце, де завжди проходитимуть онлайн-уроки. Крім того, варто зробити так, щоб дитину ніхто не відволікав, ані шум телевізійного телебачення, ані самі рідні. Також дотримуйтесь графіка.

Дитина повинна розуміти, коли вона прокидається, чистить зуби, робить зарядку, знідає, готується до уроків і коли починається сам урок. Багато хто думає, що якщо онлайн-навчання, то дитина може поспати довше. Але прокидатися за 10 хв до уроків – не дуже гарна ідея», – каже Кирієнко.

Психолог радить, що після уроків необхідно обов’язково дати можливість дитині погуляти, відпочити та змінити діяльність. Проте краще утриматися від гаджетів та улюблених ігрів на них.

Також батьки повинні довірити дитині навчатися самій, це стосується і самих уроків, і домашнього завдання.

«Онлайн-навчання – це гарна можливість зробити дитину більш самостійною. Краще запитуйте у вчителя, як вона вести себе на заняттях, чи розуміє матеріал, чи орієнтується.

Якщо ви бачите, що дитині самій важко, то деяку годину будьте з нею, але потім залишайте наодинці. Виконання домашніх завдань краще перевіряти. Але не робіть їх разом, чи за замість дитини», – радить Кирієнко.

Психолог зазначає, що найкраща мотивація для дітей – зробити всі справи та отримати за це нагороду. Тож варто подумати, що можна зробити після уроків, після домашнього завдання, що саме дитині буде цікаво.

«Дуже хороший метод – отримувати вдома бали за навчання. Наприклад, ви домовляєтеся з дитиною про її бажання, чого вона хоче: кудись поїхати, щось купити, щось зробити. За це цілий тиждень чи інший період години, про який ви домовилися, дитина отримує від вас бали за навчання.

Коли відповідна кількість балів буде зібрана, вона отримує бажане. Це дуже добре стимулює і дає відчуття робити щось для кінцевого результату», – каже психолог.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтесь до нашого каналу Telegram!

Якщо Ви зауважили помилку, виділити її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію



[ad_2]

Source link

" " " "